Osprzęt elektryczny do zadań specjalnych - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - ŁĄCZNIKI - GNIAZDA - CZUJNIK RUCHU - REGULATOR TEMPERATURY - OSPRZĘT ELEKTROISTALACYJNY - OSPEL - ŚCIEMNIACZE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Osprzęt elektryczny do zadań specjalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Osprzęt elektryczny do zadań specjalnych

Osprzęt elektryczny do zadań specjalnych
fot. Ospel

Tradycyjne łączniki światła i gniazda, potocznie zwane „kontaktami”, to standardowe i niezbędne elementy każdej instalacji elektrycznej. Czasem jednak nie warto ograniczać się do minimum, lecz sięgnąć po dodatkowe akcesoria ułatwiające sterowanie elektryką w domu. 

Płynne sterowanie światłem i temperaturą na przykładzie osprzętu elektrycznego Ospel

Każdy może mieć osobiste preferencje dotyczące natężenia światła i temperatury w pomieszczeniu. Co więcej, upodobania te zazwyczaj uzależnione są od rożnych okoliczności, takich jak pora dnia i roku lub też wykonywane w danej chwili zajęcie. Innego światła wymaga bowiem nastrojowa kolacja we dwoje, lektura ulubionej książki czy też praca nad ważnym projektem. W przypadku temperatury zależność jest zazwyczaj prosta: im zimniejsza aura na zewnątrz, tym cieplej chcemy mieć we własnym domu.

Jak jednak bez wysiłku sterować światłem i temperaturą w mieszkaniu? Z pomocą przychodzi tutaj wygodny i prosty w obsłudze osprzęt elektryczny z linii Karo firmy Ospel. Seria ta, poza klasycznymi łącznikami i gniazdami, zawiera również wygodne i funkcjonalne ściemniacze oraz regulatory temperatury. W pierwszym przypadku do wyboru są tradycyjne ściemniacze przyciskowo-obrotowe, a także bardziej zaawansowane ściemniacze wielofunkcyjne, którymi sterować można pilotem na podczerwień lub dotykiem. Dzięki nim można szybko i płynnie zmienić stopień natężenie światła w salonie czy sypialni. W rzadziej używanych wnętrzach, takich jak korytarz, spiżarnia czy garaż, przydatnym akcesorium okazać się może natomiast elektroniczny czujnik ruchu, który samodzielnie włączy oświetlenie, kiedy ktoś wejdzie do pomieszczenia. Zarządzenie ogrzewaniem w domu ułatwią z kolei praktyczne regulatory temperatury.

Linia produktów Karo firmy Ospel oferuje regulatory z sondą podpodłogową, idealne do pomieszczeń, w których zastosowano elektryczne lub wodne ogrzewanie podłogowe, a także nowoczesne regulatory z czujnikiem napowietrznym. Będą one samodzielnie kontrolować temperaturę w domu i dostosowywać ją do parametrów zaprogramowanych wcześniej przez domowników. Warto zaznaczyć, że wszystkie akcesoria dodatkowe firmy Ospel to rozwiązania podtynkowe i w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo można dopasować je do wystroju każdego pomieszczenia.

Multimedialne centrum rozrywki

W większości polskich domów i mieszkań znaleźć można co najmniej kilka nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Trudno przecież wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie bez dostępu do telewizora, komputera czy telefonu. Do tego dochodzą jeszcze konsole, zestawy kina domowego i inne sprzęty z segmentu RTV. Podłączenie wszystkich tych urządzeń do instalacji elektrycznej wymaga dużej precyzji i dobrej organizacji, jednak – wbrew pozorom – nie jest to zadanie niewykonalne.

Aby stworzyć we własnych czterech ścianach multimedialne centrum rozrywki wystarczy bowiem odpowiednio dopasować osprzęt elektryczny i przynależne do niego akcesoria dodatkowe. Prosty i wygodny montaż sprzętu radiowo-telewizyjnego umożliwią specjalnie zaprojektowane w tym celu gniazda, antenowe i głośnikowe. Za przykład posłużyć może kolekcja osprzętu Karo firmy Ospel, w której znaleźć można różnego rodzaju gniazda  antenowe: od prostych gniazd typu F, w wersjach: pojedyncze i podwójne, mające zastosowanie w prostych, domowych instalacjach, przez gniazda RTV końcowe i przelotowe do najbardziej zaawansowanych RTV-SAT w odmianach końcowe i przelotowe umożliwiające budowanie sieci kablowych.

W przypadku gniazd głośnikowych również można wybrać spośród pojedynczych i podwójnych. W katalogu produktów firmy Ospel, zarówno tych z kolekcji Karo, jak i Sonata czy AS, znajdują się pojedyncze i podwójne gniazda teleinformatyczne, służące do podłączenia komputera czy telefonu. Chociaż w dobie smartfonów, laptopów i Internetu bezprzewodowego mogą one wielu osobom wydawać się mało funkcjonalne, to jednak nie obejdzie się bez nich żadne dobrze zorganizowane domowe biuro czy nowoczesna firma. Osprzęt elektryczny firmy Ospel umożliwia jego dowolne łączenie i zestawianie w wygodne wielokrotne ramki. Dzięki temu wszystkie potrzebne gniazda i sterowniki zostaną zamontowane w jednym miejscu i będą zawsze w zasięgu ręki.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Jestem ich klientem od ponad dwóch lat i wszystko jest w porządku. Czasem doradzą jeśli masz wątpliwości ,dlatego ich cenię bo szanują klientów. Ospel jest moim zdaniem najlepszą firmą z osprzętem elektrycznym
Brak obrazka
Ospel jest znakomity jakościowo i trzyma dobre ceny. Jestem jak najbardziej za ta marką. Ostatnio montowałem system Presto Ospela.http://www.ospel-presto.pl/system/aranz
acja-swiatla/ Rewela!
No avatar
Gość
Przyłączam się do komentarza Pana Mariana. Też od nich zmawiam i wiem, że mają naprawdę dobre produkty.
No avatar
Marian Wicyk
Zamawiam do firmy wiele artykułów z firmy Ospel i jestem bardzo zadowolony.
OSPEL S.A.
ul. Główna 128, Wierbka
tel.  32 / 67 37 106 – 110
fax.  32 / 75 08 499
www.ospel.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl