nkt cables dostarczy kable na potrzeby projektu farm wiatrowych Gemini - MORSKIE FARMY WIATROWE - NKT CABLES - KABLE WYSOKIEGO NAPIĘCIA - KABLE PODMORSKIE - PROJEKT GEMINI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności nkt cables dostarczy kable na potrzeby projektu farm wiatrowych Gemini
drukuj stronę
poleć znajomemu

nkt cables dostarczy kable na potrzeby projektu farm wiatrowych Gemini

nkt cables dostarczy kable na potrzeby projektu farm wiatrowych Gemini

Dzięki wstępnemu porozumieniu zawartemu z firmą Typhoon Offshore B.V. nkt cables może rozpocząć produkcję kabli na potrzeby projektu farm wiatrowych Gemini. Finalne zamówienie powinno nastąpić w przeciągu kilku następnych miesięcy, kiedy zostaną zakończone wszystkie aspekty finansowania przez konsorcjum inwestorów, m.in. Northland Power Inc. (60%), Siemens (20%), Van Oord (10%), HVC (10%).

Projekt „Gemini” składa się z farm wiatrowych Buitengaats and ZeeEnergie położonych w holenderskiej strefie Morza Północnego, 55 kilometrów na północny wschód od wyspy Schiermonnikoog  i będzie miał wydajność 600 MW. Farmy wiatrowe z 150 turbinami mogą wytworzyć energię dla ponad 1,5 mln mieszkańców.

Dla nkt cables finalne zamówienie będzie miało wartość w przybliżeniu ok. 165 mln euro i obejmie dostawę powyżej 200 kilometrów kabli podmorskich i akcesoriów wysokiego napięcia 220 kV, całość będzie produkowana w Kolonii w Niemczech. Dostawy mają rozpocząć się na początku 2015 roku, nkt cables będzie także odpowiedzialne za instalacje elektryczne dla projektu. 

zespół projektu Gemini

Gemini jest dziesiątym realizowanym projektem farm wiatrowych od 2010 roku, kiedy fabryka pomorskich kabli w Koloni po raz pierwszy rozpoczęła produkcję kabli podmorskich.

 – Jesteśmy zadowoleni, że z naszą technologią, wiedzą i najnowocześniejszymi obiektami w Kolonii i Rotterdamie możemy przyczynić się do realizacji projektu Gemini – powiedział  Marc van’t Noordende, CEO nkt cables.

On i cały zespół projektowy tu pokazany podczas rozpoczęcia produkcji w fabryce w Kolonii czekają na realizację projektu i współpracę z holenderskim wykonawcą Van Oord.  

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NKT S.A.
ul. Gajowa 3, Warszowice
tel.  +48 32 757 1700
www.nkt.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl