Podmorskie połączenie HVDC w Abu Dhabi - ELEKTROENERGETYKA - HVDC LIGHT - PODMORSKI KABEL WYSOKIEGO NAPIĘCIA - POŁĄCZENIE STAŁOPRĄDOWE - KABLE PODMORSKIE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Podmorskie połączenie HVDC w Abu Dhabi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Podmorskie połączenie HVDC w Abu Dhabi

Podmorskie połączenie HVDC w Abu Dhabi
fot. Hitachi Energy

HVDC Light połączy niskoemisyjną energię z sieci kontynentalnej z morskimi instalacjami produkcyjnymi ADNOC w ramach strategicznego projektu, który zapewni zrównoważone, odporne i bezpieczne dostawy energii w Abu Dhabi. Wykonawcą pierwszego tego typu podmorskiego połączenia energetycznego w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej jest Hitachi Energy.

Firma Hitachi Energy ogłosiła, że zdobyła duże zamówienie od Samsung C&T Corporation, jednej z największych na świecie firm inżynieryjnych i budowlanych, na połączenie morskich instalacji należących do ADNOC z lądową siecią energetyczną w Abu Dhabi, której właścicielem i operatorem jest Abu Dhabi National Energy Company PJSC (TAQA).

Technologia HVDC Light® firmy Hitachi Energy oraz cyfrowa platforma sterowania MACH (ang. Modular Advanced Control for HVDC) umożliwią przesyłanie czystszej i bardziej wydajnej energii z sieci lądowej do instalacji produkcyjnych ADNOC, zmniejszając ich emisję gazów cieplarnianych o 35 procent. To innowacyjne rozwiązanie wzmacnia zaangażowanie Hitachi Energy we wspieranie klientów i krajów w dążeniu do przyszłości neutralnej węglowo i pomaga w realizacji inicjatywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich „2050 Net-Zero Initiative”. 

Łącze HVDC o mocy 3200 megawatów (MW) to dotychczas zdecydowanie najpotężniejsze rozwiązanie HVDC w zakresie zasilania energią elektryczną z lądu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, jak również pierwsze tego typu poza wodami norweskimi. Odzwierciedla ono sposób, w jaki Hitachi Energy kontynuuje wdrażanie pionierskich technologii w odpowiedzi na rosnące wśród krajowych oraz niezależnych firm naftowych i gazowych zainteresowanie zasilaniem ich przybrzeżnych zakładów produkcyjnych bezemisyjną energią z lądowych sieci energetycznych.

 ‒ Jesteśmy dumni, że możemy pomóc Abu Dhabi i ADNOC w poczynieniu znaczących postępów na drodze do realizacji ambicji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku - powiedział Claudio Facchin, CEO Hitachi Energy. ‒ Hitachi Energy jest orędownikiem pilnej transformacji energetycznej i to duże zamówienie potwierdza, że jesteśmy partnerem, do którego warto zwracać się, aby rozwijać i wdrażać technologie sprawiające, że światowy system energetyczny staje się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny.

 ‒ Hitachi Energy to zaufany partner, który wnosi solidne globalne kompetencje oraz dobre wzorce w zakresie współpracy i innowacji ‒ powiedział SH Kim, dyrektor ds. zamówień w Samsung C&T Corporation. ‒ Razem będziemy dostarczać firmie ADNOC pionierskie technologie, które sprawdzają się w tak dużych projektach HVDC. Cały projekt będzie obejmował dwa łącza HVDC, które połączą z lądową siecią energetyczną dwa klastry podmorskich zakładów produkcyjnych z sektora ropy naftowej i gazu ziemnego na odcinku 140 kilometrów.

Hitachi Energy dostarczy cztery stacje przekształtnikowe, które będą konwertować prąd zmienny na prąd stały do przesyłu w kablach podmorskich, a następnie ponownie przekształcą go na prąd zmienny do wykorzystania w morskich systemach energetycznych. Technologia HVDC zostanie dostarczona przez globalne centra kompetencyjne Hitachi Energy. Zamówienie obejmuje również badania systemowe, projektowanie dostawę, nadzór nad instalacją i uruchomienie. Jako preferowany partner, Hitachi Energy będzie wspierać klientów w ramach długoterminowej umowy serwisowej, aby zapewnić dostępność i niezawodność systemu przez długi cykl eksploatacji łączy HVDC.

HVDC Light to technologia przekształcania napięcia, której pionierem jest Hitachi Energy. Jest to preferowana technologia dla wielu zastosowań sieciowych, w tym łączenia krajowych sieci energetycznych, integracji morskich farm wiatrowych z systemami przesyłowymi na stałym lądzie, dostarczania większej ilości energii do zatłoczonych centrów miast, łączenia sieci asynchronicznych działających z różnymi częstotliwościami oraz zasilania z lądu. 

Cechami wyróżniającymi HVDC Light są wyjątkowo kompaktowe stacje przekształtnikowe (co jest niezwykle ważne w aplikacjach, gdzie przestrzeń ma znaczenie krytyczne, takich jak morskie elektrownie wiatrowe, morskie zakłady produkcyjne i zasilanie centrów miast), bardzo niskie straty elektryczne oraz zdolność do black-startu w celu przywrócenia zasilania po awarii sieci.

Firma Hitachi Energy była pionierem komercyjnej technologii HVDC prawie 70 lat temu i zrealizowała ponad połowę światowych projektów HVDC Classic oraz ponad 70 procent światowych projektów HVDC z przekształceniem źródeł napięcia.

Źródło: Hitachi Energy

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl