Rozstrzygnięcie konkursu „Smarter Life Challenge” organizowanego przez społeczność element14 - KONKURS TECHNOLOGICZNY - FARNELL ELEMENT14 - SMARTER LIFE COMPETITION - CYPRESS - PSOC4
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozstrzygnięcie konkursu „Smarter Life Challenge” organizowanego przez społeczność element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozstrzygnięcie konkursu „Smarter Life Challenge” organizowanego przez społeczność element14

Rozstrzygnięcie konkursu „Smarter Life Challenge”  organizowanego przez społeczność element14
fot. Farnell element14

Społeczność element14 wybrała trzech zwycięzców, którzy zbudowali wybiegające w przyszłość projekty technologiczne w ramach konkursu Smarter Life Competition. Zwycięzcy i finaliści zostali wybrani spośród autorów setek projektów zgłoszonych z całego świata powstałych na bazie zestawu Cypress’ PSoC® Pioneer Kit.

Pierwszą nagrodę zdobył projekt inteligentnego termostatu autorstwa Douglasa Wonga ze Stanów Zjednoczonych. Projekt termostatu Wonga, nazwany „The Henrietta Project”, rozszerza funkcjonalność typowego regulatora temperatury m.in. o rozpoznawanie mowy, łączność Bluetooth, aplikację dla systemu Android i zegar bazujący na odbiorniku GPS, dzięki któremu precyzyjnie wskazuje czas i nigdy nie musi być regulowany. W ramach nagrody pokryte zostaną koszty wyjazdu Wonga do Niemiec na targi Embedded World 2014 (25 - 27 lutego 2014 r.). Na targach Wong będzie miał szansę zaprezentować swój projekt uczestnikom seminarium sieciowego na stoiskach Cypress i element14.

Drugą nagrodę – voucher o wartości 1 500 USD na zakupy w sklepie internetowym element14 – wygrał Anthony Kahl z Australii i jego projekt inteligentnych świateł rowerowych „Smart Bicycle Light”. Zaprojektowane przez niego światła samoczynnie włączają się w ciemności po wykryciu ruchu roweru, migają w różnych trybach i wyłączają się po pewnym czasie, gdy ruch ustanie, i/lub po wykryciu światła dziennego. Urządzenie jest ładowane za pomocą USB i dźwiękowo sygnalizuje użytkownikowi niski poziom naładowania akumulatora.

Nagrodę „People’s Choice” – voucher o wartości 1 500 USD na zakupy w sklepie internetowym element14 – otrzymał Javier Hernandez z Puerto Rico za projekt „GeoCar”. Projekt wykorzystuje odbiornik GPS, łączność Bluetooth, sensor zbliżeniowy i akcelerometr do gromadzenia danych związanych z użytkowaniem pojazdu. W ten sposób rodzice mogą potwierdzić miejsce pobytu dzieci za pomocą smartfona, gdy pożyczają im samochód. Jeśli zdarzy się wypadek, prędkość i dane nt. kierunku ruchu mogą być odczytane z pamięci urządzenia w celu określenia zachowania się kierowcy.

PSoC® 4 Pioneer Kit

Członkowie naszej społeczności są rozproszeni na całym świecie - bardzo chcieliśmy się dowiedzieć, co każdy z nich może zbudować z użyciem zestawu PSoC 4 Pioneer Kit – powiedziała Dianne Kibbey nadzorująca społeczność element14. Wierzymy, że niektóre z tych urządzeń są wystarczająco innowacyjne, aby pewnego dnia trafić do produkcji i by konsumenci na całym świecie zaczęli z nich korzystać – dodaje.

Celem konkursu było zainteresowanie członków społeczności element14 technologiami przyszłości, możliwymi do zrealizowania za pomocą PSoC® 4 Pioneer Kit. Inżynierowie konstruktorzy i hobbyści zostali zachęceni do opracowania projektów, które mają potencjał ułatwienia życia w domu, podczas podróży czy w biurze.

 – Kiedy jesienią rozpoczęliśmy konkurs, zaproponowaliśmy uczestnikom zbudowanie czegoś kreatywnego, praktycznego i inteligentnegoCzłonkowie społeczności element14 odpowiedzieli wieloma zdumiewającymi aplikacjami, dlatego wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne. Społeczność zaprezentowała jak odnoszący sukcesy komercyjne produkt, taki jak PSoC 4, może być platformą przyjazną hobbystom ze względu na możliwość w pełni programowalnego przetwarzania sygnałów mieszanych w pojedynczym układzie scalonym. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i dziękujemy im za ogromy wysiłek – powiedział John Weil, dyrektor marketingu PSoC w firmie Cypress. 

Postępy finalistów zostały udokumentowane wpisami na blogach, filmami wideo i dokumentacją dostępną na stronie społeczności element14.

Zestaw Cypress PSoC 4 Pioneer Kit jest dostępny w Europie poprzez Farnell element14, w Stanach Zjednoczonych na platformie Newark.com i w regionie Azji i Pacyfiku na element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl