LED-owe oprawy w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach - OŚWIETLENIE LED - LUG LIGHT FACTORY - OPRAWY LED - DOWNLIGHT - OŚWIETLENIE OBIEKTÓW - EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI W LUSŁAWICACH
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LED-owe oprawy w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach
drukuj stronę
poleć znajomemu

LED-owe oprawy w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach

LED-owe oprawy w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach
fot. LUG

Działające od wiosny zeszłego roku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozwija młode talenty muzyczne zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Projekt oświetlenia Centrum został przygotowany i kompleksowo zrealizowany przez LUG Light Factory. Wyjątkowe oświetlenie przestrzeni koncertowych wykonane zostało w 100% w technologii LED. 

 

Jakość produktów, serwisu i doradztwa decyduje o tym, że firma LUG od wielu lat jest zapraszana do realizacji wielu prestiżowych projektów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje przygotowany i zrealizowany projekt oświetlenia Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Po pierwsze dlatego, że jest to obiekt oświetlony w głównej mierze rozwiązaniami zaprojektowanymi specjalnie w odpowiedzi na unikalne potrzeby klienta i w nawiązaniu do architektonicznej wizji obiektu.

Po drugie - zastosowano w nim rozwiązania oświetleniowe najnowszej generacji, oparte na technologii LED, zapewniające wysoką efektywność inwestycji.

Po trzecie - sama specyfika działalności Centrum, które jest pierwszym tak ukształtowanym ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych na skalę europejską. Zostało zaprojektowane jako wielofunkcyjny zespół obiektów. Powierzchnia użytkowa Centrum wynosi ponad 10 tys. m2. W jego skład wchodzą: sala koncertowa mieszcząca 650 widzów i zespół dydaktyczny mieszczący wszystkie niezbędne funkcje Akademii.

Do największych wyzwań przed którymi stanęli Projektanci LUG należało właściwe oświetlenie Sali koncertowej i Sali prób.

Do największych wyzwań przed którymi stanęli Projektanci LUG należało właściwe oświetlenie Sali koncertowej i Sali prób. Wymagało to od nich opracowania unikalnego rozwiązania umożliwiającego instalację opraw biorąc pod uwagę specyficzną konstrukcję sufitu w tych pomieszczeniach. W tym celu specjalnie zaprojektowano oprawę downlight LUGSTAR Square LED. Wysoka sprawność oprawy wynosząca ponad 90% dowodzi, że LUG zadbał nie tylko o walory estetyczne, ale także o znakomite parametry świetlne produktów.

W Europejskim Centrum Muzyki swoją premierę miała także oprawa LUGCLASSIC Square LED, która oświetla między innymi przestronny hall Centrum.

Wewnętrzne schody do foyer oświetlone zostały z kolei specjalnie dostosowanymi w tym celu oprawami FOCUS LED. Customizacja polegała na opracowaniu specjalnych platform i sposobu ich zwieszania. Zaproponowana przez LUG koncepcja spotkała się z uznaniem Architektów i została w pełni zrealizowana.

Zastosowanie technologii LED sprawiło, że w Centrum osiągnięto znaczne oszczędności w stosunku do sytuacji, gdyby zastosowano oprawy na konwencjonalne źródła światła.

Tym samym innowacyjność i energooszczędność przyjętych rozwiązań zapewnia wysoką efektywność inwestycji, a funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo opraw nadaje odpowiedni styl obiektowi i podkreśla jego walory architektoniczne.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w LusławicachEuropejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Źródło: LUG

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl