Odbiór głównej serwerowni Centrum Informatycznego Świerk - SERWEROWNIA - CENTRUM INFORMATYCZNE ŚWIERK - RITTAL - CENTRUM DANYCH - INFRASTRUKTURA IT - NCBJ - IP54 - SZAFY SERWEROWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Odbiór głównej serwerowni Centrum Informatycznego Świerk
drukuj stronę
poleć znajomemu

Odbiór głównej serwerowni Centrum Informatycznego Świerk

Odbiór głównej serwerowni Centrum Informatycznego Świerk
fot. NCBJ

We wtorek 21 stycznia miało miejsce podpisanie dokumentacji odbiorczej głównej serwerowni   Dzięki zakończeniu procedur związanych z przyjęciem prac wyposażeniowych możliwe będzie szybkie przejście do kolejnego etapu rozwoju projektu – a więc dostarczenie, budowa i konfiguracja głównej infrastruktury obliczeniowej.  

Główna serwerownia Centrum Informatycznego Świerk mieści się w budynku nr 88 na terenie kompleksu Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Zaprojektowane i wykonane specjalnie dla systemów komputerowych HPC najwyższej wydajności pomieszczenie na tle podobnych instalacji w kraju wyróżnia się m.in. wyjątkowo dużą mocą elektryczną (i chłodniczą) przypadającą na jeden metr kwadratowy powierzchni. W liczącej około 137 m2 serwerowni możliwe jest zainstalowanie infrastruktury obliczeniowej o łącznej mocy 1,6 MW, rozmieszczonej w czterech rzędach po osiem szaf.

 – Każda z zainstalowanych u nas szaf umożliwia skuteczne schłodzenie systemów komputerowych o mocy elektrycznej po 50 kW. Jeden rząd takich szaf pozwala więc chłodzić infrastrukturę obliczeniową o łącznej mocy 400 kW, czyli takiej jaką sumarycznie osiągają tylko nieliczne serwerownie centrów obliczeniowych w Polsce. Cieszymy się, że tak imponujące możliwości już wkrótce będziemy mogli wykorzystać w praktyce – powiedział kierujący projektem prof. dr hab. Wojciech Wiślicki. 

Aby zapewnić efektywną pracę systemów komputerowych o tak dużej mocy zastosowany został nowoczesny i wydajny system chłodzenia szaf obliczeniowych. W odróżnieniu od klasycznego rozwiązania z szafami otwartymi oraz korytarzami zimnym i gorącym, w serwerowni CIŚ zastosowano technologię firmy Rittal, w której zamknięte szafy komputerowe (klasa obudowy IP54) zostały z obu stron zblokowane z modułami chłodniczymi o maksymalnej mocy 60 kW, zasilanymi wodą lodową z instalacji chłodniczej.  Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się znacznie zwiększyć prędkość i wolumen zimnego powietrza przepływającego przez infrastrukturę obliczeniową oraz zlikwidowano straty mocy powstające w wyniku rozproszenia zimnego powietrza poza szafami.

Główna serwerownia Centrum Informatycznego Świerk

Źródło: CIŚ

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl