Akademia Młodego Project Managera w ASTOR Innovation Room - STUDENCI - ASTOR - AKADEMIA - STAŻ - KAWASAKI - AIR - STANOWISKA ZROBOTYZOWANE - AUTOMATYKA PRZEMYSOWA - GE INTELLIGENT PLATFORMS - KARIERA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Akademia Młodego Project Managera w ASTOR Innovation Room
drukuj stronę
poleć znajomemu

Akademia Młodego Project Managera w ASTOR Innovation Room

Akademia Młodego Project Managera w ASTOR Innovation Room
fot. ASTOR

Firma ASTOR została partnerem III edycji Akademii Młodego Project Managera – cyklu profesjonalnych, bezpłatnych szkoleń z zakresu Zarządzania Projektami dla studentów ostatnich lat z krakowskich uczelni. W ramach warsztatu praktycznego „Budowa zrobotyzowanej linii do paletyzacji kartonów" studenci spróbowali swoich sił przy opracowaniu projektu z wykorzystaniem robota Kawasaki.

Warsztaty dla studentów odbyły się 14 grudnia br. w ASTOR Innovation Room (AIR) – nowo otwartym laboratorium robotyki i technologii IT, gdzie zobaczyć można roboty przemysłowe w aplikacjach spawania, paletyzacji i pakowania. Aplikacje działające w AIR są oparte na robotach Kawasaki i EPSON, nadzorowane przez sterowniki GE Intelligent Platforms oraz oprogramowanie SCADA i MES firmy Wonderware.

Warsztaty zorganizowała GrupaPM wspólnie z firmą ASTOR. Podczas zajęć w AIR studenci, głównie kierunków technicznych, ale także np. zarządzania i budownictwa, pracujący w dwóch rywalizujących ze sobą 13-osobowych grupach, opracowywali projekt uruchomienia linii paletyzacji pudełek oraz koncepcji marketingowej tej linii.

Pudełka doprowadzane są w obszar pracy robota taśmociągiem, a europaleta z towarem, transportowana przenośnikiem rolkowym, trafia pod owijarkę, która w trybie automatycznym zabezpiecza towar, przygotowując paletę do transportu. Nadrzędny system sterowania, komunikujący się z robotem oraz wyspami układów wejść/wyjść rozmieszczonymi w różnych miejscach linii, będzie sterować całym procesem. Dane z linii będą udostępniane do systemu nadzorującego SCADA.

Uczestnicy Akademii Młodego Project Managera w ASTOR Innovation RoomUczestnicy Akademii Młodego Project Managera w ASTOR Innovation Room

 – Warsztaty odbyły się w weekend, ale oba zespoły rywalizowały i pracowały z dużym zaangażowaniem praktycznie bez przerwy, od 9:00 do 15:00, aż miło było popatrzeć! Myślę, że warto zorganizować następną, niejedną edycję tych warsztatów. ASTOR Innovation Room to świetne miejsce na tego typu szkolenia, które pokazują praktyczne zastosowanie wiedzy przekazywanej studentom na studiach i jednocześnie pomagają im  obrać kierunek rozwoju kariery zawodowej – podsumowuje Łukasz Mąka, koordynator ds. edukacji w firmie ASTOR. 

W warsztatach wzięli udział uczestnicy Akademii Młodego Project Managera. Sześciu z nich zostało zaproszonych na staż w ASTOR Consulting i w dziale marketingu firmy ASTOR.

Więcej informacji o Akademii Młodego Project Managera na stronie: ampm.grupapm.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl