Białe światło dostrajane specjalnie do potrzeb sal operacyjnych - LED - SMD - PROJEKTOWANIE - MEDYCZNE - OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS - DIODY LED - BARWA ŚWIATŁA - CRI - SZPITALE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Białe światło dostrajane specjalnie do potrzeb sal operacyjnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Białe światło dostrajane specjalnie do potrzeb sal operacyjnych

Białe światło dostrajane specjalnie do potrzeb sal operacyjnych

Dostrajanie białego światła i wysoki współczynnik oddawania barw w nowych LED-ach OSRAM przeznaczonych na rynek medyczny 

Niemiecka firma Osram Opto Semiconductors opracowała diody LED o wysokim współczynniku oddawania barw (CRI=95) i możliwości regulacji temperatury barwowej białego koloru światła, dostosowując ją do potrzeb aplikacji. Dzięki temu nowe diody Osram Ostar Medical świetnie nadają się do zastosowań medycznych, takich jak sale operacyjne, gdzie istotne są precyzyjne współrzędne chromatyczności i naturalne oddawanie barw.

Osram Ostar Medical składa się z czterech różnych chipów LED w czterech kolorach: ciepłej bieli, ultra-bieli, zielonym i pomarańczowym, co pozwala użytkownikom ustawić odcień bieli emitowanej przez diody LED w zależności od ich indywidualnych potrzeb w zakresie temperatury barwowej - od 3700 K do 5000 K. Takie połączenie precyzyjnego sterowania współrzędnych chromatyczności i wysokiej wartości CRI jest szczególnie ważne dla oświetlenia w sektorze medycznym.

Kompaktowe diody mieszczą się w obudowie o wymiarach 5,9 na 4,8 mm. Zamiast popularnych soczewek zastosowano tutaj specjalne antyrefleksyjne szkło. Dzięki temu wysokość całego elementu wynosi zaledwie 1,2 mm - czterokrotnie mniej niż w przypadku zwykle stosowanych elementów.

Montaż diod Osram Ostar Medical jest także bardzo prosty. Podobnie jak w przypadku całej rodziny elementów Osram Ostar, można je instalować za pomocą standardowych procesów lutowania.

Dioda LED Osram Ostar Medical

Źródło: Osram Opto Semiconductors

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl