LKH otrzymuje certyfikat wg TS 16949 - PRZEMYSŁ - NORMY - FABRYKA - MOTORYZACJA - FRIEDHELM LOH GROUP - ISO/TS 16949 - ISO 9001
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LKH otrzymuje certyfikat wg TS 16949
drukuj stronę
poleć znajomemu

LKH otrzymuje certyfikat wg TS 16949

LKH otrzymuje certyfikat wg TS 16949
fot. Friedhelm Loh Group

Poza firmą Rittal, producentem szaf sterowniczych i systemów, ważną grupę klientów fabryki tworzyw sztucznych LKH w Heiligenroth stanowią firmy z sektora przemysłu motoryzacyjnego. Po minimalnym czasie na przygotowanie, pod koniec sierpnia 2013 r. firma uzyskała ważny dla przemysłu motoryzacyjnego certyfikat wg ISO/TS 16949.

Po trwającym pięć dni intensywnym i obejmującym całą firmę audycie, szwajcarskie stowarzyszenie systemów zarządzania jakością SQS wystawiło LKH pierwszy certyfikat ISO TS 16949. W ten sposób spełniony został warunek, aby także w przyszłości realizować dostawy dla awangardy dostawców przemysłu motoryzacyjnego, "Tier 1 Supplier".

Dzięki dobrej strukturze organizacyjnej oraz dokładnie zdefiniowanym i udokumentowanym procesom LKH już wcześniej - w znacznym stopniu - wdrożyła wymagania certyfikacji w standardzie kontroli jakości.

 – Chociaż przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w tej lokalizacji dopiero w 2011 r., szybka certyfikacja pokazuje, że procesy w produkcji i zarządzaniu jakością są więcej niż wystarczające do spełnienia wysokich wymagań przemysłu motoryzacyjnego, jak i innych branż  komentuje Prezes LKH, dr Guido Stannek.

Zakład – na podstawie doświadczeń z poprzedniej lokalizacji – już w fazie projektowania został zoptymalizowany pod kątem jakości oraz procesów logistycznych. Dostępne są wystarczające powierzchnie do płynnej rozbudowy, które będą sukcesywnie wykorzystywane.

Norma ISO/TS 16949

Norma ISO/TS 16949 łączy różne wymagania dotyczące systemów zarządzania jakością, głównie europejskich i amerykańskich producentów samochodów oraz ich poddostawców. Do jej inicjatorów należały m. in. takie firmy, jak: BMW, Chrysler, Daimler, Fiat, Ford, General Motors, PSA, Renault oraz Volkswagen.

Norma opiera się na EN ISO 9001. Celem standardu jest ulepszenie jakości systemów i procesów tak, aby wykrywać błędy i ryzyka w procesie produkcji, a także łańcuchu dostaw, usuwać ich przyczyny oraz kontrolować skuteczność działań korygujących i zapobiegawczych. W centrum uwagi znajduje się nie tylko wykrywanie, ale i unikanie błędów.

W ultranowoczesnej fabryce LKH, 180 pracowników opracowuje i wytwarza szeroką paletę produktów z tworzyw sztucznych.

W ultranowoczesnej fabryce LKH, 180 pracowników opracowuje i wytwarza szeroką paletę produktów z tworzyw sztucznych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl