Nowe wytyczne NIST dla bezpieczeństwa infrastruktury IT - BEZPIECZEŃSTWO SIECI - NIST - BEZPIECZEŃSTWO IT - INFRASTRUKTURA IT - CYBERATAKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe wytyczne NIST dla bezpieczeństwa infrastruktury IT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe wytyczne NIST dla bezpieczeństwa infrastruktury IT

Nowe wytyczne NIST dla bezpieczeństwa infrastruktury IT
fot. Rittal

Amerykański Urząd ds. Standardów i Technologii (NIST) opublikował wstępny dokument PDF w sprawie zabezpieczenia krytycznej infrastruktury przed atakami cybernetycznymi. Ma on pomóc zarządzającym infrastrukturą zmniejszyć zagrożenia wynikające z cyberataków szczególnie w obszarze energetyki, transportu i telekomunikacji.

Chociaż dokument powstał na potrzeby tych podmiotów może być stosowany przez organizacje we wszystkich gałęziach przemysłu w celu zwiększenia ich cyberbezpieczeństwa. W najbliższych dniach NIST otworzy 45-dniowy okres publicznych konsultacji przed planowanym na luty 2014 r. wydaniem oficjalnych ram, które pomogą poprawić procesy bezpieczeństwa w firmach. Dokument został wydany jako odpowiedź na powszechne postulaty ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy twierdzą, że systemy kontroli i sama infrastruktura często nie są dostatecznie chronione, czyniąc je atrakcyjnym celem dla przestępczych ataków.

Zgodnie z modelem NIST występuje pięć głównych stanów incydentu bezpieczeństwa: Identyfikowanie, Zabezpieczanie, Wykrywanie, Reagowanie i Odzyskiwanie. W każdym z nich firmy powinny samodzielnie opracować i wprowadzić podkategorie dopasowane do własnej organizacji.

Model NIST z pięcioma stanami incydentu bezpieczeństwa: Identyfikowanie, Zabezpieczanie, Wykrywanie, Reagowanie i Odzyskiwanie

Rys. Model NIST z pięcioma stanami incydentu bezpieczeństwa: Identyfikowanie, Zabezpieczanie, Wykrywanie, Reagowanie i Odzyskiwanie

 – Dzięki dokumentowi NIST dostawcy i odbiorcy oprogramowania otrzymują możliwość operowania wspólnym językiem o bezpieczeństwie systemów. Z kolei dla wszystkich firm jest to pomoc w identyfikacji, nadawaniu priorytetów i ocenie postępów koniecznych działań zwiększających bezpieczeństwo IT – powiedział Wojciech Grzybek, Prezes Zarządu HEUTHES Sp. z o.o.

Źródło: Heutes

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl