I Konferencja Użytkowników Proficy - GE INTELLIGENT PLATFORMS - BROWAR - IFIX - VIX AUTOMATION - PROFICY - LEAN MANAGEMENT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności I Konferencja Użytkowników Proficy
drukuj stronę
poleć znajomemu

I Konferencja Użytkowników Proficy

I Konferencja Użytkowników Proficy
fot. VIX Automation

5 i 6 czerwca br. w podwarszawskich Sobieniach Szlacheckich oraz Warce odbyła się  I Konferencja Użytkowników Proficy, organizowana przez firmę VIX Automation – Autoryzowanego Dystrybutora Oprogramowania Przemysłowego firmy GE Intelligent Platforms. Oprogramowanie rodziny Proficy to jeden z liderów światowego rynku automatyki przemysłowej. Rozwiązania oferowane przez VIX Automation znalazły zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu i gospodarki komunalnej.

Na Konferencję przybyło ponad 60 gości - użytkowników końcowych z obszaru całej Polski, m. in., z branży spożywczej, papierniczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, wodociągowo - kanalizacyjnej i wielu innych.

Część merytoryczna konferencji rozpoczęła  się rano 5.06. Po krótkim powitaniu zebranych przez prezesa VIX Automation – Mariusza Bennę – głos zabrał przedstawiciel producenta oprogramowania Proficy – TerrySiggins z GE Intelligent Platforms. Bariera językowa nie stanowiła tak dużego problemu – zagraniczny gość przygotował na tą okoliczność kilka słów w języku polskim.

Następnie miało miejsce wystąpienie specjalistki z dziedziny Lean Management oraz filozofii KAIZEN – Doroty Bieniek. Prelegentka, która filozofie z zakresu zarządzania i metod optymalizacji produkcji poznała u źródeł – w Japonii – udowodniła, że zna się na rzeczy i swoja pasją próbowała zarazić także uczestników konferencji.

W ramach pierwszego bloku z serii „Proficy w praktyce – krótka historia niezwykłego wdrożenia” Tadeusz Legierski z AMEplus przybliżył zabranym tajniki innowacyjnego wdrożenia dla KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas drugiego bloku tej serii, Grzegorz Hayduk z Zakładu Doświadczalnego Aparatury Naukowej i Automatyki opowiedział o zastosowaniu iFIXa w systemie automatyki budynków na przykładzie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na Konferencję przybyło ponad 60 gości - użytkowników końcowych z obszaru całej Polski, m. in., z branży spożywczej, papierniczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, wodociągowo - kanalizacyjnej i wielu innych.

W pierwszym dniu konferencji swoje prezentacje wygłosili także pracownicy firmy VIX Automation, przybliżając uczestnikom najnowsze rozwiązania rodziny Proficy oraz na ważne aspekty z dziedziny zarządzania produkcją.

Goście mieli możliwość zapoznania się także z aplikacją Proficy Mobile zainstalowaną na tablecie iPad 2. Uczestnicy byli tak zaciekawieni nowością w ofercie GE Intelligent Platforms – Real-timeOperationalIntelligence (RtOI) – że nawet podczas przerwy kawowej nie opuścili sali, ani prowadzących na krok.

Intensywny dzień szkoleniowy został zakończony wieczorną kolacją, podczas której o dobre humory zebranych dbali członkowie kabaretu DNO, którzy mocno angażowali wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

Drugą część konferencji stanowiła wizyta w Browarze w Warce – drugim co do wielkości zakładzie Grupy Żywiec S.A. – gdzie wszyscy uczestnicy udali się w czwartkowy poranek, 6 czerwca. W centrum konferencyjnym Browaru Jacek Kownacki oraz Wojciech Tucholski z firmy Bonair – która wdrażała oprogramowanie Proficy w Browarze – opowiedzieli, jak zastosowane rozwiązania zapewniły wzrost efektywności linii rozlewniczych, dzięki wprowadzeniu monitorowania OEE oraz pomogły osiągnąć produkcję bez strat.

Następnie pracownicy Browaru – Matylda Regulska oraz Leszek Skalski – przedstawili uczestnikom tajniki ważenia piwa, opowiedzieli jak powstaje piwo bezalkoholowe i na czym polega fenomen piw niepasteryzowanych. Nawiązała się ciekawa dyskusja, dlaczego piwo z butelki smakuje lepiej niż z puszki.

Finałowym etapem I Konferencji Użytkowników Proficy była wycieczka po Browarze. Uczestnicy konferencji zobaczyli m. in. największą w Polsce kadź filtracyjną na warzelni, dotarli wyjątkowo także do sterowni, podziwiali linie do rozlewania piwa do butelek oraz puszek. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kufel.

Finałowym etapem I Konferencji Użytkowników Proficy była wycieczka po Browarze

Duże zainteresowanie I edycją Konferencji, jest potwierdzeniem istniejącej potrzeby wymiany informacji na temat najnowszych trendów w dziedzinie automatyki przemysłowej i optymalizacji procesów produkcyjnych. Było to pierwsze od kilku lat tak duże spotkanie praktyków oraz użytkowników oprogramowania Proficy firmy GE Intelligent Platforms i na pewno nie ostatnie!

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
VIX Automation
ul. Żeliwna 43, Katowice
tel.  323582020
www.vix.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl