Szerszy zakres połączonych usług Rittal, Eplan oraz Kiesling - AUTOMATYKA - ROZDZIELNIE - EPLAN - RITTAL - SZAFY STEROWNICZE - OKABLOWANIE - POWER ENGINEERING - KIESLING
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szerszy zakres połączonych usług Rittal, Eplan oraz Kiesling
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szerszy zakres połączonych usług Rittal, Eplan oraz Kiesling

Szerszy zakres połączonych usług Rittal, Eplan oraz Kiesling
fot. Rittal

Wraz z przejęciem Kiesling Maschinentechnik firma Rittal International znacznie poszerzyła swoje kompetencje w zakresie rozwiązań automatyki oraz rozdzielni. W ten sposób trzy przedsiębiorstwa - Rittal, Eplan i Kiesling - tworzą unikalne w skali światowej połączenie usług w tym sektorze. W przyszłości Klienci zyskają na całym łańcuchu procesu w zakresie budowy szaf sterowniczych i urządzeń – poczynając od engineeringu, aż po zrobotyzowane okablowanie – na kompleksowych kompetencjach rozwiązań i większej produktywności kończąc.

Dzięki platformie firmy Eplan (lidera w zakresie opartych na oprogramowaniu rozwiązań engineeringu), kompletnemu programowi szaf sterowniczych firmy Rittal (światowego przewodnika techniki systemów szaf sterowniczych) oraz rozwiązań automatyki Kiesling Maschinentechnik (lidera technologii obróbki szaf sterowniczych) Rittal International dysponuje kompleksowymi kompetencjami w zakresie rozwiązań automatyki i rozdzielni.

Kiesling Maschinentechnik oferuje przyszłościowe rozwiązania automatyzacji budowy rozdzielni oraz nowy potencjał innowacji w grupie przedsiębiorstw, z którego będą korzystać Klienci. Firma dysponuje wieloletnim doświadczeniem technologicznym w zakresie obróbki mechanicznej szaf sterowniczych. Najnowszy przełom w technologii to zrobotyzowany system okablowania „Averex“, który w przyszłości zastąpi czasochłonne, ręczne okablowanie płyt montażowych i zapewni całkowicie automatyczne, zgodne z normami i bezpieczne połączenia między urządzeniami na płycie montażowej.

Od engineeringu po roboty do okablowania

Na podstawie danych z Eplan Data Portal - schematu połączeń elektrycznego lub hydraulicznego projektu szczegółowego i sprzętowego - oraz wiedzy systemowej o komponentach szaf sterowniczych i akcesoriach Rittal zapisanej w platformie Eplan lub Eplan Engineering Center, konstruktor może pewnie skonfigurować rozwiązanie szafy sterowniczej. W Eplan Pro Panel łatwo i wygodnie umieszcza w 3D wszystkie wymagane urządzenia i akcesoria. Informacje o otworach mocujących, gwintach lub przepustach są generowane automatycznie lub w razie potrzeby interaktywnie uzupełniane.

Na podstawie prototypów szaf sterowniczych w 3D oraz informacji o połączeniach ze schematu Eplan Pro Panel określa optymalne drogi układania oraz niezbędne długości kabli i przewodów. Wszystkie informacje niezbędne do dyspozycji materiałowych, obróbki mechanicznej lub konfekcjonowania czy układania kabli są dostarczane przez Eplan i dostępne w formie wykazów zamówień oraz części, rysunków produkcyjnych i montażowych albo jako programy dla maszyn.

Jeżeli dana konstrukcja jest zgodna z wymaganymi parametrami technicznymi, może nastąpić „rzeczywisty“ montaż szafy sterowniczej z komponentów z programu „Rittal – The System.“. Następnie odbywa się obróbka mechaniczna obudowy lub szafy oraz płyty montażowej za pomocą obrabiarek firmy Kiesling.

Dostarczone przez Eplan dane o okablowaniu oraz informacje z modelu 3D dotyczące podzespołów i ich położenia na płycie montażowej są przekazywane przez specjalnie opracowany interfejs maszynowy do robota Kiesling „Averex“.

Na bazie tych informacji robot najpierw weryfikuje i sprawdza wykonany ręcznie montaż płyty montażowej, a następnie samodzielnie i w pełni automatycznie wykonuje okablowanie komponentów. Dodatkowa możliwość to zmiana kabla przy zmianie koloru lub przekroju. To, w porównaniu z manualnym wykonaniem okablowania, znacznie przyspiesza proces, a także oszczędza czas oraz koszty.

W ten sposób Klienci w przyszłości zyskają na kompleksowych kompetencjach rozwiązań i większej produktywności w zakresie budowy szaf sterowniczych i urządzeń: od opracowania koncepcji inżynierii elektrycznej lub hydraulicznej i wdrożenia technologicznego, przez logistykę materiałową i obróbkę mechaniczną, aż po instalację – w tym zrobotyzowane okablowanie komponentów w szafie sterowniczej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl