Automatyka w służbie Lean Management - AUTOMATYKA - ASTOR - AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ - LEAN MANUFACTURING - OPTYMALIZACJA PRODUKCJI - LEAN MANAGEMENT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Automatyka w służbie Lean Management
drukuj stronę
poleć znajomemu

Automatyka w służbie Lean Management

Automatyka w służbie Lean Management
fot. Warsztaty ASTOR-a i LeanQ Team

Ponad 1000 osób z całej Polski, reprezentujących głównie działy Lean Manufacturing w polskich firmach produkcyjnych, spotkało się na III Otwartej Konferencji Lean w Poznaniu, zorganizowanej w dniach 9-11.04.2013. Głównym sponsorem wydarzenia była firma ASTOR, oferująca nowoczesne technologie dla automatyzacji i raportowania produkcji. 

Ciągłe doskonalenie wyników przedsiębiorstwa w oparciu o metodykę Lean wymaga wsparcia ze strony nowoczesnych systemów do zarządzania produkcją oraz wiedzy, jak przy mniejszym obciążeniu pracowników, zwiększać wydajność produkcji zgodnie z założonymi celami.

Uczestnicy z ponad 450 firm w ciągu 3 dni mogli wysłuchać ponad 30 prelekcji oraz wziąć udział w dyskusjach i warsztatach. Firma ASTOR, doceniając wysoki poziom merytoryczny konferencji, została głównym sponsorem wydarzenia, wspierając ideę transferu dobrych praktyk i forum wymiany doświadczeń. W pierwszym dniu konferencji prezentację na temat „Automatyka w służbie Lean Management” poprowadził Artur Masłowski, dyrektor oddziału ASTOR Zachód wraz z Grzegorzem Fijałką, zastępcą dyrektora ASTOR Consulting.

W drugim dniu dla ponad 40 uczestników konferencji, Jarosław Zielonka, koordynator projektów ASTOR Consulting oraz Anna Sarbiewska, trener i konsultant LeanQ Team, poprowadzili warsztaty – grę biznesową „Zyski związane z doskonaleniem procesów wytwórczych przy wykorzystaniu systemów automatycznego gromadzenia danych”. W praktyce była to symulacja pracy 2 fabryk: zakładu z ręcznym wprowadzaniem danych do raportów z produkcji oraz zautomatyzowanej fabryki, posiadającej panele operatorskie do wprowadzania i raportowania danych. 

 – Otwarta konferencja Lean Manufacturing  jest doskonałym warsztatem wymiany wiedzy i doświadczeń na temat stosowanych praktyk redukcji marnotrawstwa w środowisku produkcyjnym. Cieszę się, że nasza obecność pozwoliła liderom ciągłego doskonalenia, uczestniczącym w prowadzonym warsztacie symulacyjnym, na odkrycie jeszcze większego potencjału drzemiącego w Lean, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii automatyzacji i informatyzacji produkcji, które oferuje firma ASTOR – komentuje Maciej Gorączko, konsultant biznesowy ASTOR Consulting.

Artur Masłowski podczas prezentacji „Automatyka w służbie Lean Management

Konferencja odbyła się Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Organizacja wydarzenia oparta jest w całości o pracę wolontariuszy i pasjonatów metodyki Lean. 

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: www.konferencjalean.pl 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl