Od engineeringu po zrobotyzowaną instalację i okablowanie szaf sterowniczych - TUV - EPLAN - RITTAL - TOP THERM - SZAFY STEROWNICZE - FRIEDHELM LOH GROUP - TARGI W HANNOWERZE - RI4POWER - RIMATRIX S
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Od engineeringu po zrobotyzowaną instalację i okablowanie szaf sterowniczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Od engineeringu po zrobotyzowaną instalację i okablowanie szaf sterowniczych

Od engineeringu po zrobotyzowaną instalację i okablowanie szaf sterowniczych
fot. Rittal

Zgodnie z hasłem targów w Hanowerze 2013 "Integrated Industry", Rittal - jako jeden z największych wystawców - zaprezentował na powierzchni 2000 m2 nowe rozwiązania dla zintegrowanych procesów tworzenia wartości w przemyśle oraz IT. Wspólnie z siostrzaną spółką Eplan i producentem obrabiarek Kiesling, Rittal przedstawia przyszłość budowy rozdzielni. Do głównych elementów ekspozycji firmy zalicza się prezentacja zintegrowanego łańcucha procesów – od engineeringu po zrobotyzowaną instalację i okablowanie szaf sterowniczych. Rittal ustanawia trendy także w IT prezentując RiMatrix S, pierwszą na świecie koncepcję całkowicie standardowej budowy data center.

 – Opanowanie procesów tworzenia wartości od engineeringu po produkcję, inteligentne rozwiązania dla rosnącego łączenia się przemysłu i IT, konsekwentne wdrażanie standaryzacji oraz efektywna energetycznie produkcja należą do dużych wyzwań przemysłu 4.0. W programie "Rittal - The System." firma już od lat wytycza właściwe kierunki i dzięki konsekwentnemu rozwojowi, standaryzacji rozwiązań oraz partnerstwu tworzy znaczne potencjały tworzenia wartości dla klientów – komentuje Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal.

Od engineeringu po roboty do okablowania 

To, jak wyglądają kompleksowe procesy tworzenia wartości, Rittal przedstawia na przykładzie łańcucha procesów w urządzeniach sterowniczych oraz rozdzielczych. Dzięki wykorzystaniu połączonego w sieć oprogramowania narzędziowego Eplan (EEC Eplan Engineering Center, Eplan Pro Panel, Eplan Data Portal) i Rittal (RiCAD 3D, RiTherm oraz Power Engineering), obejmującego zakres od engineeringu aż po produkcję, obróbkę i wyposażenie szafy sterowniczej, znacznie zwiększa się efektywność. Całkowite potencjały procesu tworzenia wartości Rittal unaocznia na przykładzie robota do montażu okablowania firmy Kiesling. Na podstawie danych z Eplan, jak schematy okablowania, lista połączeń oraz lista urządzeń robot może nie tylko zaplanować trasy, lecz także automatycznie wykonać okablowanie szafy sterowniczej.

Zmiana paradygmatów w IT 

Po konsekwentnym dokonaniu połączenia infrastruktury przemysłowej i IT w programie "Rittal – The System.", producent prezentuje światową nowość RiMatrix S - następny rewolucyjny krok w rozwoju IT. Po standaryzacji na poziomie poszczególnych szaf Rittal wprowadza teraz standaryzację i optymalizację całych centrów danych. Dostawca prezentuje RiMatrix S, pierwszą na świecie koncepcję całkowicie standardowej budowy data center. Oszczędzająca czas alternatywa dla indywidualnej budowy data center przekonuje wstępnie zaprojektowanymi, skonfigurowanymi i wzajemnie dopasowanymi modułami centrów danych o określonych parametrach efektywności oraz mocy. W przyszłości klienci nie będą już musieli uwzględniać w swoich kalkulacjach długich terminów projektowania i dostaw. RiMatrix S - jako kompletne centrum obliczeniowe z szafami serwerowymi i sieciowymi, klimatyzacją, zasilaniem i zabezpieczeniem elektrycznym oraz monitoringiem - może być dostarczane w sześć tygodni od zamówienia.

Moc klimatyzatorów po raz pierwszy z certyfikatem TÜV 

Rittal może zaoferować nowości również w technice szaf sterowniczych. Ponieważ w świecie konkurencji często okazuje się, że między parametrami mocy i efektywności energetycznej klimatyzatorów podawanymi na tabliczkach znamionowych a rzeczywistymi wartościami występują różnice, Rittal - jako pierwszy producent na świecie - postawił całą swoją serię klimatyzatorów na stanowisku badawczym TÜV Nord. Wszystkie klimatyzatory TopTherm mogą nosić znak jakości TÜV Nord. W ten sposób Rittal gwarantuje swoim klientom określoną moc i maksymalną wydajność. Do innych ważnych elementów ekspozycji należy druga generacja chillerów TopTherm z klasami mocy od 8 do 40 kW, nowa obudowa do obsługi maszyn i urządzeń oraz rewizja systemu szaf sterowniczych TS 8 z nowymi zaletami w montażu.

Stoisko partnerskie Ri4Power 

Szczególnie w przypadku bardzo kompleksowych instalacji elektrotechnicznych rzadko zdarza się, aby pojedyncza firma mogła optymalnie pokryć wszystkie wymagania. Tym większe znaczenie ma partnerska współpraca różnych firm. Swoim programem partnerów technologicznych wokół platformy rozdzielni Ri4Power Rittal demonstruje, jak taka kooperacja może wyglądać w zakresie rozdzielni elektrycznych. Po dużym sukcesie w 2012 r., również w tym roku w stoisku partnerskim Rittal Ri4Power uczestniczyły znane firmy, w tym ABB, Siemens, Terasaki i GE.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl