Danfoss kolejny raz w gronie firm najbardziej odpowiedzialnych społecznie - DANFOSS - CSR - RANKING - SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss kolejny raz w gronie firm najbardziej odpowiedzialnych społecznie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss kolejny raz w gronie firm najbardziej odpowiedzialnych społecznie

Danfoss kolejny raz w gronie firm najbardziej odpowiedzialnych społecznie

Firma Danfoss po raz trzeci zdobyła 3 miejsce w kategorii produkcja przemysłowa i chemiczna w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest zestawieniem największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Wyniki Rankingu są rezultatem ankiety rozsyłanej do firm, weryfikującej odpowiedzialne przywództwo, dialog z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczną. Ankieta jest modyfikowana corocznie pod kątem zmian zachodzących na rynku oraz z uwzględnieniem zwiększającej się ilości firm zaawansowanych w proces wdrażania rozwiązań z zakresu odpowiedzialności biznesu. 

Do tej pory łącznie w ROF udział wzięło 150 firm z różnych branż. W tym roku spółki wypełniały ankietę składającą się z 60 pytań zamkniętych. Ranking składał się z klasyfikacji ogólnej, przedstawiającej ocenę działań CSR wszystkich uczestników oraz ocenę firm według kategorii. Danfoss został zakwalifikowany do kategorii: produkcja przemysłowa i chemiczna. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła firma Toyota Motor Manufacturing Poland, natomiast druga pozycja należała do Cemex Polska.

 – Wyróżnienie to jest dla nas bardzo ważne ponieważ Danfoss jest firmą rodzinną, która zatrudnia ponad 23 000 osób na całym świecie. Dużo wysiłku wkładamy w to, żeby skutecznie prowadzić biznes jednocześnie utrzymując rodzinną atmosferę i działając odpowiedzialnie – powiedziała Karolina Barcewicz, Kierownik ds. Komunikacji w Danfoss Poland. 

Organizatorem Rankingu Odpowiedzialnych firm jest Dziennik Gazeta Prawna. Metodologię badania opracowali dr Bolesław Rok, ekspert z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor badania. Za weryfikację informacji odpowiada firma PwC.

 Ranking tej kategorii wyglądał następująco: 

 1. Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.
 2. Cemex Polska Sp. z o.o.
 3. Danfoss Poland Sp. z o.o.
 4. Philips Lighting Poland SA
 5. Grupa Velux w Polsce
 6. ABB Sp. z o.o.
 7. Skanska Property Poland
 8. PBG SA
 9. Górażdże Cement SA
 10. Sitech sp. z o.o.
 11. Atlas sp. z o.o.
 12. Lafarge Cement SA
 13. Nowy Styl Spółka z o.o.
 14. Flextronics International Poland sp. z o.o.
 15. Mota-Engil Central Europe SA
 16. Sharp Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl