TME sponsorem Eastrobo 2013 - BIAŁYSTOK - TME - EASTROBO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności TME sponsorem Eastrobo 2013
drukuj stronę
poleć znajomemu

TME sponsorem Eastrobo 2013

TME sponsorem Eastrobo 2013
fot. TME

TME konsekwentnie promuje studenckie inicjatywy naukowe, szczególnie te związane z robotyką i nowymi technologiami. Kilkakrotnie już sponsorowaliśmy zawody sumo robotów w różnych miastach. Tym razem firma zdecydowała się wesprzeć zawody Eastrobo 2013, które odbędą się 23 marca w Białymstoku.

Eastrobo to konkurs robotów, organizowany już po raz drugi przez studenckie koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Celem tej imprezy jest popularyzacja robotyki wśród młodzieży i studentów. Edycja z 2012 r. cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony zarówno uczestników, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Do udziału w Eastrobo 2013 są zaproszone drużyny z całej Polski . W ramach zawodów można startować w dwóch konkurencjach: Sumo i Dekarz. Do każdej konkurencji organizatorzy planują przyjąć po 20 zespołów, w każdym po dwie-trzy osoby.
Roboty biorące udział w zawodach muszą być skonstruowane z ściśle określonych elementów, w tym klocków LEGO i mieć określone wymiary (w przypadku konkurencji Dekarz) i wagę (w przypadku konkurencji Sumo). Surowe zasady określają zachowanie robota na ringu, a wyłamanie się grozi dyskwalifikacją.

Konkurencja SUMO polega na pojedynku dwóch robotów, w którym jeden musi zepchnąć drugiego
z ringu. Roboty nie mogą być większe niż 30x30cm u podstawy i ważyć więcej niż 1,5 kg. Można je zaprogramować w dowolnym środowisku.

Konkurencja DEKARZ wiąże się z opowieścią na temat krainy Ośmiobitowców, w której Ministerstwo Zdrowia wydało nakaz zerwania papy z wszystkich dachów. Wszystkie dachy w krainie są płaskie, ale zadanie nie jest łatwe, bo są na nich rozmieszczone liczne, nieregularne kominy. Majster ErNESt, który oferuje mieszkańcom usługę zrywania papy, nie potrafi wymyślić sprytnego sposobu na szybkie wykonanie zadania, a roboty biorące udział w tej konkurencji mają mu w tym pomóc. W tym celu mają odwiedzić tylko raz wszystkie puste pola na planszy z zachowaniem zasad ruchu. Wjechanie na pole z przeszkodą czy już raz odwiedzone wiąże się z odpadnięciem z konkurencji.
Zapraszamy na zawody Eastrobo, zarówno potencjalnych konstruktorów robotów, jak i publiczność. Dla tych, dla których podróż do Białegostoku wydaje się zbyt długa, mamy dobrą wiadomość: zawody będą transmitowane w Internecie.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
TV
tutaj można co nieco obejrzeć: http://biaman.tv.pionier.net.pl/Default.aspx?id=287
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl