Rittal stawia na globalny rozwój - INWESTYCJE - RITTAL - FRIEDHELM LOH GROUP - TARGI W HANNOWERZE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal stawia na globalny rozwój
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal stawia na globalny rozwój

Rittal stawia na globalny rozwój
fot. Rittal

Ponad 320 menedżerów firmy Rittal z 52 krajów uczestniczyło w styczniowej konferencji w Rittal Arena w Wetzlar. Celem spotkania było wytyczenie ścieżki globalnego rozwoju firmy w 2013 roku. W światową produkcję oraz logistykę – w ciągu 5 lat – firma zainwestuje ponad 0,5 mld euro.

Postawiliśmy przed firmą w tym roku ambitne cele rozwoju. Planujemy również zwiększenie udziału rynkowego, zwłaszcza na rynkach wschodzących. Nasza globalna organizacja, posiadająca 64 spółki córki i zakłady produkcyjne na trzech kontynentach ma przyczynić się do osiągnięcia tych celów – powiedział Friedhelm Loh, właściciel i CEO Rittal.

IT jako siła napędowa rozwoju

Zwiększony nacisk na perspektywiczny segment IT jest jednym z ważniejszych elementów strategii rozwoju firmy Rittal. Podczas gdy tempo wzrostu w sektorze przemysłowym prognozowane jest na 3%, oczekiwane tempo rozwoju rynku IT będzie o wiele bardziej dynamiczne. Rittal może w tej dziedzinie polegać na dobrze dobranej ofercie systemów, takich jak racki IT, klimatyzacja, systemy rozdziału prądu i monitoringu oraz na nieustannej innowacji.

Innowacje w ważnym sektorze przemysłowym zostaną zaprezentowane przez Rittal na kwietniowych Targach Hanowerskich. Na pierwszy plan firma wysuwa podejście holistyczne, coraz ściślej współpracując ze spółką Eplan - wchodzącą w skład Grupy - wiodącym dostawcą rozwiązań programowych.

Inwestycje

Aby wspierać dynamiczny rozwój biznesowy, Rittal planuje w najbliższych latach szerokie inwestycje w zakłady produkcyjne oraz logistykę. Nakłady będą obejmować ekspansję na dużą skalę oraz projekty modernizacyjne w Chinach, USA, Indiach i Niemczech. Na przykład w Haiger, do 2014 roku, około 40 mln euro zostanie przeznaczone na rozbudowę oraz modernizację centralnego magazynu. Globalne inwestycje w produkcję i logistykę przekroczą ogółem 500 milionów euro w najbliższych 5 latach.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl