Modernizacja oświetlenia ulicznego w Częstochowie - MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO - OPRAWY LED - CZĘSTOCHOWA - LAMPY ULICZNE LED - TAURON DYSTRYBUCJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Modernizacja oświetlenia ulicznego w Częstochowie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Częstochowie

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Częstochowie
fot. Philips Lighting

Władze Częstochowy podjęły decyzję o rozpoczęciu programu pilotażowego LED w ramach przeprowadzonej wspólnie z Tauron Dystrybucja modernizacji oświetlenia w mieście.

Częstochowa jest kolejnym miastem w kraju, które zdecydowało się na wykorzystanie technologii LED do oświetlenia przestrzeni publicznej. Przy ul. Wolności i al. Kościuszki zostało zamontowanych 131 opraw LED-owych firmy Philips, które przyniosą miastu wymierne oszczędności i poprawią komfort jego mieszkańców.

Nowe oprawy oświetleniowe LED są wyposażone w indywidualny układ redukcji strumienia świetlnego w celu dopasowania pracy opraw do indywidualnych potrzeb miejsca instalacji.

 – Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ oświetlenie LED jest nie tylko energooszczędne i ekologiczne, ale również bardziej przyjazne dla mieszkańców. Białe światło LED sprawia, że po zmroku rozpoznawanie obiektów, kolorów i kształtów staje się łatwiejsze, co wpływa na bezpieczeństwo pieszych i kierowców – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Modernizację oświetlenia w Częstochowie przeprowadzono w oparciu o formułę finansowania projektu z oszczędności, wygenerowanych dzięki zmniejszeniu rachunków za zużytą energię. Taki system finansowania daje nie tylko możliwość wymiany oświetlenia na bardziej nowoczesne i ekologiczne, ale również generowania dalszych oszczędności, po spłacie inwestycji.

W Częstochowie, gdzie jest zamontowanych ponad 22 tys. opraw ulicznych o mocy 3400 KW, opłaty za energię wynoszą obecnie ok. 6,2 mln złotych rocznie. W przypadku gdyby jednorazowo przeprowadzić wymianę wszystkich opraw na oprawy w technologii LED rachunek za energię mógłby się zmniejszyć nawet o 35%.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl