Relpol wyróżniony za wzorową restrukturyzację - GPW - RESTRUKTURYZACJA - RELPOL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Relpol wyróżniony za wzorową restrukturyzację
drukuj stronę
poleć znajomemu

Relpol wyróżniony za wzorową restrukturyzację

Relpol wyróżniony za wzorową restrukturyzację

Czytelnicy „Pulsu Biznesu" przyznali Relpolowi tytuł Mistrza GPW za 2012 r. W półfinale pokonaliśmy PZU, a w finale, ogromną ilością głosów, Cyfrowy Polsat. Relpol został nominowany do konkursu za to, że firma jest wzorcowym przykładem udanej restrukturyzacji, która zaowocowała zdecydowaną poprawą wyników i najwyższą od pięciu lat wyceną.

W walce o półfinał producent przekaźników elektromagnetycznych pokonał Eurocash i Integer. W półfinale po wyrównanej walce z PZU firma z Żar zwyciężyła wynikiem 52% do 48%. Finał to już spektakularne zwycięstwo Relpolu, w którym otrzymał o 34% więcej głosów niż Cyfrowy Polsat.

 – Myślę, że inwestorzy docenili nasze wyniki finansowe. Przeprowadzona w  2010 r. reorganizacja dała efekty w 2011 r., a w pełni ujawniła się w  2012 r. w postaci wysokiej sprzedaży i satysfakcjonującego poziomu zysku. Akcjonariusze poza wzrastającym kursem akcji otrzymali również dywidendę. Życzymy sobie, aby rozpoczęty rok był co najmniej taki jak 2012. Mamy jednak świadomość, że klimat na rynku się pogarsza i 2013 r. może być trudny – powiedział Rafał Gulka, prezes Zarządu Relpol S.A. 

MIstrzostwa GPW 2012

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Relpol SA
ul. 11 Listopada 37, Żary
tel.  +48 68 4790822
fax.  +48 68 4790824
www.relpol.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl