Firma National Instruments poinformowała o premierze uniwersalnego sterownika falownika (GPIC) Single-Board RIO GPIC, który umożliwia zastosowanie standardowej architektury RIO w inteligentnych systemach do przekształcania energii. Dokonuje tego przy wykorzystaniu zestawu narzędzi służących do projektowania systemów - NI LabVIEW, co w znaczący sposób obniża koszty i ryzyko związane z projektowaniem systemów wbudowanych.
Produkt ten stanowi odzwierciedlenie nieustannych inwestycji firmy National Instruments w badania i rozwój, których celem jest rewolucja w dziedzinie projektowania, testowania i wdrażania nowych, cyfrowych systemów do przekształcania energii. Nowy system oferuje standardowy zestaw wejść/wyjść analogowych i cyfrowych oraz 58 rdzeni DSP, osadzonych w strukturze FPGA. Pozwala to zaspakajać szczególne wymagania związane ze sterowaniem, komunikacją we/wy, wydajnością i kosztami, jakie pojawiają się w większości zastosowań elektroniki w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych, takich jak przetwornice DC-AC, AC-DC, DC-DC i AC-AC. Sterownik jest także wykorzystywany w elastycznych systemach przesyłu prądu zmiennego, wytwarzania energii odnawialnej, magazynowania energii oraz aplikacjach związanych ze sterowaniem zmienną prędkością obrotową.
– Narzędzia programistyczne National Instruments umożliwiają inżynierom programowanie algorytmów sterowania na poziomie układów FPGA, co bezsprzecznie stanowi rozwiązanie przyszłościowe. Proszę sobie wyobrazić, że możliwe jest stworzenie kilku równolegle działających algorytmów sterowania w ramach nowego projektu energoelektronicznego, które po latach eksploatacji w sieci można przekonfigurować na poziomie sprzętowym – mówi dr Bill Kramer pełniący obowiązki kierownika ds. badań i rozwoju technologii integrowania systemów energetycznych w National Renewable Energy Laboratory.
Uniwersalny sterownik falownika (GPIC) RIO z pojedynczą płytą główną — cechy charakterystyczne:
Konwerter DC/DC Dynapower 50 kVA (powyżej) oraz falownik SmartPowerStack Consortium 100 kVA (niżej po prawej) wraz ze sterownikiem GPIC
Więcej na temat wizji rozwoju energoelektroniki firmy NI:
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |