Poradnik cyberbezpieczeństwa w Centrum Zasobów Technicznych Mouser - KRYPTOGRAFIA SYMETRYCZNA - ANALOG DEVICES - STMICROELECTRONICS - CYBERATAKI - SWISSBIT - CYBERBEZPIECZEŃSTWO - MICROCHIP TECHNOLOGY - NXP SEMICONDUCTORS - MOUSER ELECTRONICS - BEZPIECZEŃSTWO DANYCH
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Poradnik cyberbezpieczeństwa w Centrum Zasobów Technicznych Mouser
drukuj stronę
poleć znajomemu

Poradnik cyberbezpieczeństwa w Centrum Zasobów Technicznych Mouser

Poradnik cyberbezpieczeństwa w Centrum Zasobów Technicznych Mouser

Mouser Electronics, wspierający innowacje dystrybutor wprowadzający nowe produkty do obrotu (NPI), analizuje złożony świat cyberbezpieczeństwa i zachęca inżynierów do bycia na bieżąco z wyzwaniami projektowymi pojawiającymi się w tym krytycznym obszarze.  Cyberbezpieczeństwo to stale rozwijająca się dziedzina, z ciągłym napływem nowych zagrożeń oraz luk w zakresie bezpieczeństwa pojawiających się każdego dnia. 

W dzisiejszym "połączonym" świecie, potrzeba integracji bezpieczeństwa na podstawowym poziomie projektowania jest niezbędna. Rozwiązania takie jak uwierzytelnianie biometryczne i sztuczna inteligencja (AI) mogą poprawić dokładność identyfikacji zarówno w urządzeniach konsumenckich, jak i systemach przemysłowych przechowujących bardzo wrażliwe dane. Mouser zdaje sobie sprawę ze znaczenia cyberbezpieczeństwa, dlatego opracował kompleksowe centrum zasobów bezpieczeństwa, które zawiera szczegółowe artykuły, e-booki oraz blogi, które analizują praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa systemów wbudowanych i dotyczą obaw związanych z bezpieczeństwem związanych z 5G i Przemysłem 4.0. 

Zespół techniczny Mousera analizuje szeroki krajobraz bezpieczeństwa, od uwierzytelniania po inteligentne domy, dzięki czemu inżynierowie wszystkich specjalności mogą zdobyć przydatne spojrzenia od branżowych ekspertów w tej dziedzinie. Wiele systemów jest bezprzewodowo połączonych i staje się jeszcze bardziej zintegrowanych, co sprawia, że są atrakcyjnym celem dla ataków cybernetycznych. Mouser i jego partnerzy podjęli współpracę, aby dostarczyć zaufane zasoby, które mogą zapobiegać i blokować potencjalne ryzyka. Dzięki temu wielofunkcyjnemu centrum, klienci mają do dyspozycji nie tylko produkty, ale i poradniki wspierające projekty z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Mouser posiada najszerszy wybór układów scalonych i komponentów elektronicznych w branży, obejmując m.in. następujące rozwiązania do zastosowań bezpieczeństwa:

  • Układ uwierzytelniania SHA105 firmy Microchip Technology został zaprojektowany, aby zapewnić szyfrowanie symetryczne z możliwością zastosowania kluczy 128-bitowych, przeznaczonych do zastosowań kontrolnych i ekosystemowych, idealnie sprawdzających się jako urządzenie towarzyszące. Układ uwierzytelniania SHA105 zapewnia kompleksowe środki bezpieczeństwa przed atakami i silne mechanizmy ochrony fizycznej przed atakami inwazyjnymi. Zastosowania obejmują wsparcie dla uwierzytelniania z poziomu hosta dla artykułów jednorazowego użytku i uwierzytelniania akcesoriów, kontrolę ekosystemu oraz przeciwdziałanie klonowaniu.
  • Bezpieczny moduł uwierzytelniający MAX66250 EEPROM Secure Authenticator od Analog Devices łączy zgodny z normą FIPS 202 algorytm Secure Hash Algorithm (SHA-3) z bezpieczną pamięcią EEPROM i podstawowym zestawem narzędzi kryptograficznych pochodzących ze zintegrowanych bloków. To urządzenie komunikuje się za pośrednictwem interfejsu RF zgodnego z normą ISO/IEC 15693 i nadaje się do zastosowań takich jak narzędzia medyczne, systemy wbudowane z obsługą NFC, śledzenie zasobów i wiele innych.
  • Rodzina układów uwierzytelniania EdgeLock® SE050 od NXP Semiconductors oferuje zwiększone bezpieczeństwo certyfikowane zgodnie z Common Criteria EAL 6+ i FIPS 140-2, zapewniając silną ochronę przed scenariuszami ataków oraz rozszerzony zestaw funkcji dla szerokiej gamy przypadków użycia IoT. Ten gotowy do użycia, bezpieczny element dla urządzeń IoT zapewnia źródło zaufania (Root of Trust) na poziomie układu scalonego. Posiada szeroką gamę zastosowań, od wsparcia dla standardu Matter po bezpieczne przyłączanie do chmury. Rodzina Trust Secure Element jest przeznaczona do zastosowań przemysłowych, ładowarek EV, inteligentnych miast i innych aplikacji IoT.
  • Układ uwierzytelniania STSAFE-A110 od STMicroelectronics to element zabezpieczający, zapewniający uwierzytelnianie i usługi bezpiecznego zarządzania danymi dla hosta lokalnego lub zdalnego. Obsługuje szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie, ustanawianie bezpiecznego kanału, weryfikację podpisu i klucze symetryczne. 
  • Sprzętowe klucze uwierzytelniające iShield Key firmy Swissbit chronią użytkowników przed atakami online, takimi jak phishing i przejęcia konta z wykorzystaniem socjotechniki. Zapewniają prostą, bezpieczną i elastyczną autentykację, zastępując słabe autentykacje oparte na hasłach i kluczach bezpieczeństwa pojedynczym układem w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Ten produkt typu plug-and-play jest gotowy do użycia z setkami usług obsługujących standardy FIDO2/U2F, w tym Google, Microsoft, Salesforce, Amazon Web Services i inne.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://resources.mouser.com/security

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Mouser Electronics Poland
Mouser Electronics Poland
ul. Wyscigowa 56e, Wrocław
tel.  +48 71 749 74 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl