Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu - LED - OŚWIETLENIE LED - CZUJNIK RUCHU - OPRAWY LED - LAMPY LED - STEINEL - FULL LED - LANGE ŁUKASZUK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu

Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu
fot. Lange Łukaszuk

Przy wykończeniu bryły budynku niezwykle ważna jest estetyka i spójne wkomponowanie poszczególnych elementów. Oświetlenie można zaaranżować w taki sposób, by zachowało swoje podstawowe funkcje, a przy tym cieszyło piękną formą. Firma Steinel proponuje dwie niezwykle oryginalne linie zewnętrznych lamp LED, które pomogą stworzyć doskonały klimat wokół domu.

Nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu w ofercie firmy Steinel można podzielić na dwie linie. Modele Steinel L 625 i Steinel L 626 z diodami LED opracowano z myślą o zastosowaniu przy wejściach i na fasadach domów. Z kolei modele Steinel L 650, Steinel L 665, Steinel L 666 i Steinel L 680 z serii profesjonalnej Full LED są przeznaczone do montażu w domach i budynkach użyteczności publicznej. 

Lampy z rozmachem w serii LED 

Lampa LED Steinel L 625 zachwyca nowoczesnym designem łącząc wysokiej jakości aluminium i opalowe szkło, które sprawia, że światło przebija miękkim blaskiem. Oprócz walorów wizualnych, lampa L 625 z linii LED firmy Steinel posiada rozliczne atrybuty funkcjonalne. Oszczędność energii, dzięki zastosowaniu czujnika ruchu uruchamiana jedynie w potrzebie, daje możliwość dopasowania jednego z czterech programów działania oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Bezpieczeństwo wynikające z precyzyjnego czujnika rejestrującego ruch w zakresie 360˚ i o 8-metrowym zasięgu to niektóre z zalet tego oświetlenia. Podobne aspekty funkcjonalne posiada drugi z modeli - lampa Steinel LED L 626.

Wykonana z tego samego materiału wysokiej jakości również zachowuje wartości estetyczne. Precyzyjny czujnik ruchu wykrywa ruch do 8m w promieniu 360˚. Zapala się wówczas mocnym światłem i automatycznie gaśnie, gdy nie ma potrzeby używania oświetlenia. Jasność podstawowa może być redukowana w zakresie od 0 do 25 %. Istnieje również opcja ustawienia ciągłego światła na czas 4 godzin, uruchamiana dwukrotnym naciśnięciem przycisku. System przechodzi po tym czasie automatycznie w tryb pracy czujnika.

Jasność działania w profesjonalnym oświetleniu linii Full LED 

Linia profesjonalna zewnętrznego oświetlenia firmy Steinel przeznaczona do stosowania wokół domu i budynków użytku publicznego odznacza się energooszczędnością na poziomie nawet do 90%. Jest to jedna z zasadniczych cech produktów oferowanych przez firmę Steinel i jedna z podstawowych wartości, którą kierują się konsumenci przy wyborze oświetlenia. Warto zwrócić uwagę, że poza niskimi kosztami eksploatacji firma Steinel proponuje rozwiązania estetyczne. Wysokiej jakości tworzywa, z których wykonane są lampy są połączeniem solidnego i odpornego na uszkodzenia materiału z designerskim wykończeniem. Z pewnością wpływa to na ogólną estetykę budynku. W linii Full LED marki Steinel wyróżnić można cztery modele: Steinel L 650, Steinel L 665, Steinel L 666 oraz Steinel L 680. Wszystkie wyposażone są w czujnik ruchu i zmierzchu oraz system chłodzenia. W zestawie, z niektórymi, znajdują się naklejki z numerami domu, które można przymocować do lamp. 

Model Steinel L 650 zachowuje żywotność diod do 50 000 godzin. Natomiast czujnik ruchu pozwala zaoszczędzić do 50 % energii. Pokrycie wykonane jest z odpornego na uderzenia tworzywa, w dodatku czujnik jest osłonięty klatką. Producent daje 3 - letnią gwarancję na swoje produkty, co podkreśla jakość ich wykonania. Zasięg oświetlenia Steinel L 650 można ustawić w dwóch wariantach – do 5 lub 12 metrów. Ustawić można również próg zmierzchu i czas aktywacji światła po jego zapaleniu. Lampa wyposażona została też w system ręcznego uruchamiania światła stałego na czas 4 godzin z automatycznym wyłączeniem po jego upływie. Steinel LED L 665 to kolejny model designerskiej techniki energooszczędnej. Moc wystarczająca na 50 000 godzin, podświetlany szklany panel z numerem czy zabezpieczenie przed kradzieżą, dzięki zastosowaniu zamykanego czujnika, to niektóre z zalet tego systemu firmy Steinel. Lampa ma zasięg 8 m oraz możliwość ustawienia światła podstawowego na poziomie 0 – 25 %. Przeznaczona do zawieszenia przy wejściu bądź na frontach budynku lampa Steinel L 666 wyposażona jest w mini czujnik precyzyjnego wykrywania ruchu o kącie wykrywania 360˚. Zasięg wykrywania wynosi do 8 m. Możliwe jest ustawienie czterech funkcji dostosowanych do indywidualnych wymagań obejmujących próg zmierzchu, moc światła bazowego, czas aktywnego oświetlenia od chwili zapalenia lampy, zakres rozpalania światła. Podstawa lamp modelu Steinel L 680 produkowana jest z dobrego gatunkowo aluminium, połączonego ze szklaną nasadką. Podświetlenie obejmuje tablicę z numerem, który można umieścić przy źródle światła. Jasność podstawową nowej lampy Steinel można ustawić w zakresie od 0 do 50% oraz włączyć funkcję łagodnego zapalania się światła. 

Dobór odpowiednich rozwiązań dotyczących oświetlenia wokół budynku przekłada się przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetyczne doświetlenie domu i jego najbliższego otoczenia. Wiodącym producentem oświetlenia zewnętrznego jest firma Steinel, która świadczy kompleksowe usługi na rynkach europejskich od kilkudziesięciu lat. Firma tworzy oświetlenie w najwyższym standardzie, nieustannie doszlifowując metody produkcji. Tym samym może pochwalić się ciągłym wprowadzaniem innowacyjnej technologii, która zapewnia wysoki komfort użytkowania, bezpieczeństwo i oszczędność eksploatowanej energii. Zastosowane po raz pierwszy przez firmę Steinel czujniki do wykrywania ruchu, sytuują firmę na pozycji lidera w tej dziedzinie. Poprzez zamontowany w oświetleniu zewnętrznym system, działający na zasadzie podczerwieni, czujniki wychwytują markery w ruchu ludzkiego ciała i dopiero wtedy aktywują system oświetlający. Działa on tylko w momencie, gdy rejestruje ruch, wyłączając się automatycznie w chwili, gdy potrzeba używania oświetlenia nie jest sygnalizowana żadnymi zmianami w otoczeniu. W ten sposób oszczędność energii może sięgać 90%. Poza funkcjonalnością i komfortem oferowanym przez markę Steinel, firmę cechuje przywiązanie do estetyki produktów. Proponowana różnorodność zastosowanych materiałów pozwala idealnie wkomponować oświetlenie w bryłę budynku. Designerskie kształty, wykończenie i materiały, z których Steinel tworzy swoje produkty powodują, że lampy można sprytnie i efektownie dopasować do otoczenia. Rozświetlą portale i fasady budynków, ale znakomicie nadają się też do montowania na powierzchni całej bryły budynku, w miejscach gdzie oświetlenie jest szczególnie potrzebne. 

Wszystkie produkty marki Steinel cechuje wysoka jakość zastosowanych materiałów, co przekłada się na wytrzymałość i odporność lamp. Zaletami są przede wszystkim zastosowane systemy energooszczędne oraz ułatwiające użytkowanie oświetlenia. Pomocny jest system automatycznego zapalania, który przekłada się na komfort i bezpieczeństwo właścicieli posiadłości. Czujnik ruchu zastosowany w dwóch modelach linii Steinel LED oraz czterech modelach serii Steinel Full LED precyzyjnie namierza ruch w promieniu 360˚, w zasięgu kilku metrów. Istotne jest także wykonanie oświetlenia Steinel, które cechuje estetyczne wykończenie i designerska forma.

Źródło: Lange Łukaszuk

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl