Izraelska firma Nation-e produkuje i rozwija rozwiązania umożliwiające magazynowanie odnawialnej energii w akumulatorach litowo-jonowych, reakcję systemu na zarejestrowane zapotrzebowanie na energię oraz monitorowanie rachunków za jej zużycie.
Inteligentne akumulatory Nation-e potrafią magazynować energię i jednocześnie nią zarządzać, komunikować się z siecią energetyczną i kupować energię w momencie, gdy jest ona najtańsza. Z szacunków Nation-e wynika, że dzięki takiemu rozwiązaniu przeciętna rodzina w Niemczech mogła płacić za energię elektryczną nawet o 18-20% mniej, a jeszcze taniej w przypadku posiadania własnego źródła – informuje Puls Biznesu.
Protokół komunikacyjny stworzony przez Nation-e, to pierwszy system na rynku, który umożliwia komunikację pomiędzy dwiema stronami w czasie rzeczywistym. Zapewnia szybkie, wydajne i całkowicie bezpieczne przesyłanie danych. Firma szacuje, że wdrożenie stworzonych technologii przyczyni się do powstania ok. 1 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Europie do 2017 r.
Gdańskie biuro będzie się zajmowało także promocją stworzonej przez firmę Platformy Energetycznej oraz aplikacji z zakresu transmisji danych pomiędzy uczestnikami platformy. Do tej pory firma otworzyła też zagraniczne oddziały w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii.
– Wiele czynników wpłynęło na to, że wybraliśmy Polskę, m.in.: stabilne finansowo, społecznie i prawnie otocznie biznesu, aktywne członkostwo Polski w Unii Europejskiej, a także centralne położenie geograficzne kraju, które umożliwia łatwy dostęp do rynków Wschodniej i Centralnej Europy. Natomiast Trójmiasto doceniliśmy przede wszystkim ze względu na szeroki dostęp do kadry z sektora IT, z silnym zapleczem w postaci centrum akademickiego Politechniki Gdańskiej. Na początek chcemy zatrudnić 15 osób w Trójmieście. W chwili obecnej nasza branża jest w fazie pilotażowej w Europie – mówi Andreas Stamatiou, dyrektor finansowy Nation-e.
Firma jest najbardziej znana za sprawą Energetycznej Platformy Transmisji Danych, która umożliwia przesył danych pomiędzy jednostkami takimi jak: elektryczne samochody, magazyny energii, akumulatory litowo-jonowe, odnawialne źródła energii, inteligentne liczniki, stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych z jednej strony, a siecią elektroenergetyczną z drugiej.
Nation-e działa na rynku europejskim od 2006 r. uczestnicząc w projektach badawczych w wielu krajach. Niektóre z technologii stworzonych przez spółkę zdobyły uznanie Komisji Europejskiej, rządów krajów członkowskich i wielu renomowanych firm. Na przestrzeni kilku lat zostało zrealizowanych wiele znaczących inwestycji, dzięki którym powstały nowe miejsca pracy.
Źródło: Nation-e, Puls Biznesu, trojmiasto.pl
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |