Bezpieczeństwo i efektywność w centrum danych - ZASILANIE - CHŁODZENIE - CENTRUM DANYCH - LIQUID COOLING PACKAGE - TS IT - SZAFY SERWEROWE - POWER DISTRIBUTION UNIT - MODULSAFE LEVEL B - IT-SA - COMPUTER MULTI CONTROL - SEJFY MODUŁOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpieczeństwo i efektywność w centrum danych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczeństwo i efektywność w centrum danych

Bezpieczeństwo i efektywność w centrum danych
fot. Rittal

Na targach it-sa - najważniejszym wydarzeniu dla branży IT-Security w obszarze niemieckojęzycznym - Rittal zaprezentuje szereg rozwiązań o najwyższym poziomie bezpieczeństwa oraz efektywności. Należą do nich nowy rack "TS IT", najnowsza wersja Power Distribution Unit, Modulsafe Level B, trzecia generacja systemu monitorowania Computer Multi Control oraz różne warianty bazujących na cieczy systemów chłodzenia serii Liquid Cooling Package.

TS IT i Modulsafe Level B 

Standardowe wyposażenie podstawowe racków "TS IT" obejmuje elastyczną płaszczyznę montażową 19", dzielone ściany boczne z szybkimi zamknięciami oraz zoptymalizowanym wprowadzeniem kabli z listwami szczotkowymi. Zestaw ten spełnia praktycznie wszystkie wymagania odnośnie szaf serwerowych i sieciowych. Sejfy modułowe Modulsafe Level B Rittal zostały poddane niezależnym badaniom systemowym, które potwierdziły ochronę przeciwwłamaniową i przeciwpożarową oraz zabezpieczenie przed wodą, pyłem i dymem. Wszystkie badania zostały przeprowadzone zgodnie z najnowszymi normami. Tym samym sejf stanowi niezależne, posiadające atest systemu rozwiązanie bezpieczeństwa, które nie wymaga kosztownej przebudowy istniejących struktur budynku. 

Bezpieczne zasilanie elektryczne i chłodzenie 

Power Distribution Unit jest prezentowany - przez Rittal na targach it-sa - w inteligentnych wariantach "PDU metric", "PDU switched" oraz "PDU managed". Wersje jedno i trójfazowe PDU są dostępne z prądami wejściowymi od 16A do 63A dla serwerów blade. Poza rozdziałem prądu oferują również liczne możliwości monitorowania, pomiaru, a także zarządzania. Do ekstremalnie wysokich wymagań odnośnie chłodzenia, jak w przypadku wysokowydajnych centrów danych na uniwersytetach i w instytucjach badawczych, Rittal oferuje LCP o mocy 60 kW na powierzchni 0,36 metra kwadratowego. Natomiast LCP Inline chłodzi całe szeregi szaf i jest dedykowane do zastosowań w centrach danych zaprojektowanych zgodnie z zasadą separacji strefy zimnej i ciepłej.

Monitoring to podwójne zabezpieczenie 

Na targach Rittal zaprezentuje również trzecią generację CMC. Najważniejszą innowacją produktu jest zmiana na magistralę CAN (Controller Area Network). Magistrale polowe są zintegrowane z jednostką centralną i inteligentnymi czujnikami Rittal. 

 – Uwaga Rittal skupia się z jednej strony na ochronie komponentów, na przykład poprzez szafy serwerowe, sejfy lub zabezpieczone pomieszczenia. Z drugiej strony inteligentne zabezpieczenie przy pomocy czujników oraz oprogramowania monitorującego dba o permanentną dostępność. Dzięki pakietowi systemowych rozwiązań IT pokrywamy istotne aspekty bezpieczeństwa w centrach tradycyjnych oraz tych działających w chmurze – wyjaśnia Christoph Caselitz, Chief of Customer Operations w firmie Rittal.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl