Rewolucyjny model młotowietraki z podwójnym zasilaniem - ZASILANIE - ELEKTRONARZĘDZIA - SILNIK INDUKCYJNY - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - BATERIE LI-ION - WIERTARKA - LANGE ŁUKASZUK - KRESS - MŁOTOWIERTARKA - QUIXS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rewolucyjny model młotowietraki z podwójnym zasilaniem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rewolucyjny model młotowietraki z podwójnym zasilaniem

Rewolucyjny model młotowietraki z podwójnym zasilaniem
fot. kress-elektrik.com

Kress 360 BPS BiPower jest pierwszą profesjonalną młotowiertarką na świecie, zasilaną energią z baterii i prądem sieciowym, wyposażoną w silnik indukcyjny. Ustanawia nowe standardy na rynku – nie tylko w kwestiach zastosowanych technologii, ale także wzornictwa i elegancji. 
 

Podczas Międzynarodowych Targów  Narzędzi w Kolonii firma KRESS po raz pierwszy prezentuje absolutną nowość, młotowiertarkę 360 BPS BiPower. Jest to pierwsze na świecie profesjonalne elektronarzędzie oferujące możliwość pracy na zasilaniu akumulatorowym jak i sieciowym.  

Ta całkowicie innowacyjna i własna konstrukcja Kress, to kombinacja z rodzaju “2 w 1”, przy czym nie chodzi o ilość funkcji w jednym narzędziu, lecz o ilość sposobów zasilania jednego, tego samego narzędzia. 360 PBS BiPower może być zasilana prądem D/C z baterii o niespotykanej pojemności 3,5 Ah, jak też prądem A/C z sieci elektrycznej (230 V, 50 Hz). Ta niezależność od tylko jednego źródła energii sprawia, że narzędzie staje się niezbędne na każdym placu budowy. 

W skład narzędzia wchodzi akumulator litowo-jonowy 36V o bardzo dużej pojemności 3,5Ah. W trybie „akumulatorowym” użytkownik nie jest ograniczony kablem zasilającym, co sprawia że może pracować elastycznie, docierając do każdego miejsca. Wyświetlacz na baterii informuje przez cały czas o energii pozostałej do dyspozycji użytkownika. By naładować akumulator i pracować bez ograniczeń czasowych wystarczy przyłączyć się do zatrzaskowego kabla zasilającego, wpiętego do gniazdka sieci 230V / 50Hz. Oznacza to oszczędność czasową, gdyż jednocześnie można pracować i ładować akumulator, zaś po naładowaniu (ok. 55 minut dla naładowania baterii do pełna) przełączyć się na powrót w tryb „akumulatorowy”. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstruktorzy Kress zaoferowali narzędzie akumulatorowe, przy którym użytkownik nie traci cennego czasu na ładowanie czy też zmianę baterii. 

Wszystkie procesy odbywają się jednocześnie. Z akumulatorem naładowanym do pełna, młotowiertarka 360 BPS BiPower  jest w stanie wywiercić w betonie do 272 otworów o średnicy 6mm i głębokości 40mm. W rezultacie BiPower  potrafi wykonać do 100% więcej otworów niż odpowiedniki konkurencyjnych producentów.  U podstaw tak rewelacyjnego wyniku leży silnik indukcyjny, który zużytkowuje energię wydajniej niż tradycyjny szczotkowy silnik elektryczny.

Doskonała wydajność i prędkość wiercenia tego unikalnego narzędzia została potwierdzona w testach. Młotowiertarka 360 BPS BiPower wierci do 35% szybciej niż konkurencyjne produkty w swojej kategorii, w zależności od średnicy wiertła i twardości betonu. Podczas testów średnia prędkość wiercenia otworów Ø 8mm utrzymała się na poziomie 600 mm/min. 

Akumulator narzędzie umieszczony jest centralnie, w samym środku punktu ciężkości tej 5-kilogramowej młotowiertarki. Dzięki  temu narzędzie jest ergonomicznie zbalansowane i pozwala na większą swobodę operowania nim. Tłumiący wibracje mechanizm umieszczony w głównej rękojeści i miękka rękojeść dodatkowa, umożliwiają niemęczącą pracę.Testy wykazały, że przy wierceniu udarowym poziom wibracji utrzymuje się na poziomie 9,1 m/s(pomiar zgodny z dyrektywą 2002/44/EC). 

Elektroniczna kontrola obrotów gwarantuje stałą prędkość przy zmiennym obciążeniu, przy czym maksymalny poziom to 850 obrotów na minutę, zaś maksymalna ilość udarów to 4500 na minutę przy jednoczesnej energii pojedynczego uderzenia na poziomie 2,9 dżula (pomiar zgodny z normą EPTA 05/2009). 

Funkcje narzędzia zostały zsynchronizowane w jednym przełączniku, który pozwala użytkownikowi wybrać między wierceniem bezudarowym, udarowym i dłutowaniem. 

360 BPS BiPower pozwala na wiercenie udarowe w betonie przy użyciu wierteł o maksymalnej średnicy 26 mm, oraz wiercenie bezudarowe w stali wiertłami o średnicy do 13mm i w drewnie wiertłami o średnicy do 30 mm. Natomiast maksymalna średnica otwornic do betonu, zalecana przez KRESS do stosowania z 360 BPS to 68 mm, choć ze średnicą 80 mm narzędzie też sobie dobrze radziło.

Przekładnia narzędzia została zamknięta w bardzo trwałej obudowie z lekkiej stali magnezowej, co umożliwiło szybkie odprowadzanie ciepła na zewnątrz i jednocześnie obniżyło wagę młotowiertarki. Uchwyt wiertarski wykonany w standardzie QuiXS (patent Kress) umożliwia szybkie przezbrojenie narzędzia z systemu SDS-plus na samo zacisk dla wierteł walcowych.  

Cały zestaw 360 BPS BiPower obejmuje narzędzie, akumulator, dwukomponentową miękką rękojeść dodatkową, ogranicznik głębokości wiercenia, 4-metrowy kabel zatrzaskowy (patent Kress), smart o uchwytu wiertarskiego oraz profesjonalną walizkę. 

Narzędzie jest objęte w 2-letnią gwarancją, z możliwością wydłużenia jej do 3 lat po rejestracji na stronie www.kress.pl, zaś sama bateria litowo-jonowa została objęta gwarancją 2-letnią – jak wszystkie baterie Li-Ion dostarczane z narzędziami Kress.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl