Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept® - FALOWNIKI - DANFOSS - NAPĘD VLT - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - NAPĘDY - MOTOREDUKTORY - VLT FLEX-CONCEPT - BROWAR - AUTOMATION DRIVE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept®
drukuj stronę
poleć znajomemu

Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept®

Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept®
fot. Danfoss

Po zainstalowaniu nowych motoreduktorów VLT® OneGearDrive® oraz przetwornic częstotliwości z VLT ® serii AutomationDrive oraz VLT®  FCD na linii napełnienia beczek KEG, zakład Rothaus AG zwiększył zdolności napełniania ze 120 do 280 beczek na godzinę. Do tego udało się użyć mniejszych typów napędów i nie zwiększyć całkowitego zużycia energii.

Kierownik projektu Ralf Krieger oraz menedżer Roger Jäger z Rothaus AG i jego zespół, podjęli decyzję aby w nowej fabryce zamontować właśnie rozwiązania Danfoss. 

- Używaliśmy przetwornic częstotliwości firmy Danfoss  z powodzeniem od kilku lat. Wiedzieliśmy również, że możemy zmniejszyć liczbę rodzajów i typów napędów używanych w naszej produkcji. Koncepcja VLT® FlexConcept® pomogła nam dodatkowo zmniejszyć nasz magazyn części zamiennych - wyjaśnia Ralf Krieger, dodatkowo była to okazja, aby rozpocząć testowanie Danfoss VLT® OneGearDrive®.

Zaprojektowany dla efektywności.

- Wykorzystywane elementy koncepcji VLT® Flex-Concept® jak do tej pory udowodniły swoją wartość w zakładzie. Wszystkie silniki i przetwornice częstotliwości działają niezawodnie, a ich konstrukcje oferują szereg korzyści w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań napędowych. Urządzenia mogą pracować w różnych strukturach: scentralizowanej, zdecentralizowanej lub łączonej. Wszystkie napędy są zaprojektowane z myślą o bardzo wysokiej efektywności energetycznej i zapewniają dobry punkt wyjścia do rozważenia produktów Danfoss w kolejnych projektach i modernizacjach - mówi Ralf Krieger.

Na początku 2011 roku została oddana do użytku nowa, w pełni zautomatyzowana linia napełniania beczek, która zajmuje się wszystkim, od czyszczenia do paletyzacji. Linia jest optymalnie zintegrowana z ogólną strukturą i zmniejsza długości ścieżki produkcyjnej.

Na początku 2011 roku została oddana do użytku nowa, w pełni zautomatyzowana linia napełniania beczek, która zajmuje się wszystkim, od czyszczenia do paletyzacji. Linia jest optymalnie zintegrowana z ogólną strukturą i zmniejsza długości ścieżki produkcyjnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl