Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept® - FALOWNIKI - DANFOSS - NAPĘD VLT - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - NAPĘDY - MOTOREDUKTORY - VLT FLEX-CONCEPT - BROWAR - AUTOMATION DRIVE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept®
drukuj stronę
poleć znajomemu

Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept®

Browar zwielokrotnił możliwości napełniania dzięki koncepcji VLT® FlexConcept®
fot. Danfoss

Po zainstalowaniu nowych motoreduktorów VLT® OneGearDrive® oraz przetwornic częstotliwości z VLT ® serii AutomationDrive oraz VLT®  FCD na linii napełnienia beczek KEG, zakład Rothaus AG zwiększył zdolności napełniania ze 120 do 280 beczek na godzinę. Do tego udało się użyć mniejszych typów napędów i nie zwiększyć całkowitego zużycia energii.

Kierownik projektu Ralf Krieger oraz menedżer Roger Jäger z Rothaus AG i jego zespół, podjęli decyzję aby w nowej fabryce zamontować właśnie rozwiązania Danfoss. 

- Używaliśmy przetwornic częstotliwości firmy Danfoss  z powodzeniem od kilku lat. Wiedzieliśmy również, że możemy zmniejszyć liczbę rodzajów i typów napędów używanych w naszej produkcji. Koncepcja VLT® FlexConcept® pomogła nam dodatkowo zmniejszyć nasz magazyn części zamiennych - wyjaśnia Ralf Krieger, dodatkowo była to okazja, aby rozpocząć testowanie Danfoss VLT® OneGearDrive®.

Zaprojektowany dla efektywności.

- Wykorzystywane elementy koncepcji VLT® Flex-Concept® jak do tej pory udowodniły swoją wartość w zakładzie. Wszystkie silniki i przetwornice częstotliwości działają niezawodnie, a ich konstrukcje oferują szereg korzyści w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań napędowych. Urządzenia mogą pracować w różnych strukturach: scentralizowanej, zdecentralizowanej lub łączonej. Wszystkie napędy są zaprojektowane z myślą o bardzo wysokiej efektywności energetycznej i zapewniają dobry punkt wyjścia do rozważenia produktów Danfoss w kolejnych projektach i modernizacjach - mówi Ralf Krieger.

Na początku 2011 roku została oddana do użytku nowa, w pełni zautomatyzowana linia napełniania beczek, która zajmuje się wszystkim, od czyszczenia do paletyzacji. Linia jest optymalnie zintegrowana z ogólną strukturą i zmniejsza długości ścieżki produkcyjnej.

Na początku 2011 roku została oddana do użytku nowa, w pełni zautomatyzowana linia napełniania beczek, która zajmuje się wszystkim, od czyszczenia do paletyzacji. Linia jest optymalnie zintegrowana z ogólną strukturą i zmniejsza długości ścieżki produkcyjnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl