Panasonic ogłasza wstrzymanie produkcji żarówek - JAPONIA - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA - PANASONIC - MODERNIZACJA - LAMPY LED - RYNEK OŚWIETLENIOWY - ŻARÓWKI - NOSTALGIC CLEAR
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Panasonic ogłasza wstrzymanie produkcji żarówek
drukuj stronę
poleć znajomemu

Panasonic ogłasza wstrzymanie produkcji żarówek

Panasonic ogłasza wstrzymanie produkcji żarówek
fot. Panasonic

Japonia przechodzi na oświetlenie LED

Seria LED-owych zamienników żarówek Panasonic jest już prawie kompletna, a japoński rząd stale zachęca producentów i sprzedawców detalicznych do promowania LED-owych rozwiązań oświetleniowych. Dlatego firma Panasonic zdecydowała o zatrzymaniu produkcji żarówek przeznaczonych na rynek gospodarstw domowych jeszcze przed 31 października 2012 roku. To o pół roku wcześniej niż firma planowała początkowo (31 marca 2013 roku).

Zgodnie z informacjami podanymi przez Panasonic, firma produkuje obecnie 48 różnych lamp LED. Jednocześnie znacznie spadła liczba produkowanych rodzajów żarówek: z 207 w 2008 r. do zaledwie 4 obecnie. W tym czasie Toshiba i Mitsubishi Electric, główni konkurenci Panasonic na japońskim rynku, również wycofali się z produkcji żarówek. Od 1936 roku liczba żarówek wyprodukowanych przez Panasonic wyniosła 3,3 mld sztuk. 

Oświetlenie ma wciąż około 20-procentowy udział w całym zapotrzebowaniu Japonii na energię elektryczną. Po katastrofie w Fukushimie w marcu 2011 roku kraj ten zmaga się z deficytami energii w wyniku wyłączenia wielu elektrowni jądrowych. Władze wierzą, że jeśli wszystkie żarówki zostaną zastąpione przez oświetlenie diodowe, uda się znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Obecnie udział źródeł światła o niskiej skuteczności świetlnej stanowi 60% japońskiego rynku oświetleniowego.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl