GE wprowadza zamiennik LED dla żarówki 100W - OŚWIETLENIE - LED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - GENERAL ELECTRIC - ECOMAGINATION CHALLENGE - LAMPY LED - ZAMIENNIK - ZARZĄDZANIE TERMICZNE - RETROFITY - GE ENERGY SMART® - SYNTETIC JET - NUVENTIX - A19 - ODPROWADZANIE CIEPŁA - DOOKÓLNA DYSTRYBUCJA ŚWIATŁA - ZARZĄDZANIE CIEPŁEM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności GE wprowadza zamiennik LED dla żarówki 100W
drukuj stronę
poleć znajomemu

GE wprowadza zamiennik LED dla żarówki 100W

GE wprowadza zamiennik LED dla żarówki 100W
fot. GE

Lampa LED 27W w standardzie A19 retrofitem 100-watowej żarówki

Pracujący dla GE Lighting inżynierowie z East Cleveland w USA zaprezentowali diodowe źródło światła o mocy 27W, będące odpowiednikiem 100-watowej lampy żarowej. Najjaśniejsza lampa z linii GE Energy Smart® LED została stworzona w standardzie A19, a więc zachowuje kształt i wielkość tradycyjnej żarówki.

27-watowa "żarówka LED" GE Energy Smart® wykorzystuje opatentowaną technologię Syntetic Jet, opracowaną przez firmę Nuventix, eksperta w dziedzinie chłodzenia i zarządzania ciepłem w elektronice oraz zwycięzcę organizowanego przez GE konkursu ecomagination Challenge.

Lampa, która "oddycha", czyli przełom w zarządzaniu termicznym LED

Diody LED to półprzewodniki, które wytwarzają światło. Aby zapewnić im długą żywotność, konieczne jest odpowiednie odprowadzanie ciepła. We współpracy z GE, Nuventix opracował nową metodę obiegu powietrza w celu chłodzenia diod LED za pomocą membrany oscylacyjnej, nazwaną Syntetic Jet, która mieści się w kształcie żarówki typu A19. Zasilana elektrycznie membrana działa jak para małych wibrujących głośników subwoofer montowanych tyłem do siebie. Wibracje wypychają gorące powietrze z dala od diod LED i dalej na zewnątrz "żarówki" pomiędzy żeberkami na jej powierzchni.

- Nasz zespół ds. innowacji uporał się z ogromnym technicznym wyzwaniem: odpowiednim chłodzeniem LED'owego zamiennika 100-watowej żarówki typu A19 bez zwiększenia jego fizycznych rozmiarów. Każdy podsystem taki jak optyka, elektronika i odprowadzanie ciepła uległy miniaturyzacji bez utraty wydajności. Zbadaliśmy granice tego, co jest możliwe i wyszliśmy daleko poza oczekiwania przemysłu - powiedział Steve Briggs, General Manager systemów LED w GE Lighting.

Badania laboratoryjne potwierdzają parametry nowych lamp GE: ponad 1600 lumenów (skuteczność świetlna 60 lm/W), jednolita dookólna dystrybucja światła, temperatura barwowa 3000 K i żywotność 25.000 godzin, co oznacza że przy użytkowaniu średnio przez 3 godziny dziennie nowy zamiennik żarówki 100W może służyć przez 23 lata. Lampa może być oczywiście ściemniana, nie zawiera rtęci.

27-watowa lampa LED Energy Smart® pojawi się w sprzedaży w USA i Kanadzie w pierwszej połowie 2013 roku, debiutując na targach LIGHTFAIR International w Las Vegas. Cena detaliczna lampy nie została jeszcze dokładnie określona, ale producent spodziewa się, że wartość ta będzie ona wynosiła pomiędzy 39 a 49 dolarów, a więc tyle, ile kosztowały lampy z linii GE Energy Smart® LED o słabszych mocach w momencie, kiedy wchodziły na rynek.

Istniejące już portfolio retrofitów GE zawiera 13-watową lampę LED (zamiennik 60-watowej żarówki) i 9-watową lampę LED (zamiennik 40-watowej żarówki),  która była pierwszym źróddłem LED typu A19 z certyfikatem Energy Star na świecie.

Zespół ds. innowacji GE Lighting prezentuje LED-owy zamiennik żarówki 100W

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl