Nowe jednostki centralne i kasety montażowe w ofercie Astor - ASTOR - STEROWANIE - STEROWNIK - GE INTELLIGENT PLATFORMS - PACSYSTEMS - RX3I
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe jednostki centralne i kasety montażowe w ofercie Astor
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe jednostki centralne i kasety montażowe w ofercie Astor

Nowe jednostki centralne i kasety montażowe w ofercie Astor
fot. Astor

GE Intelligent Platforms rozbudowała swój flagowy produkt - kontroler PACSystems RX3i o nowe elementy. Aktualnie w ofercie dostępne są dwie nowe jednostki centralne: IC695CPE305 oraz IC695CPE310, które standardowo wyposażone są w port do komunikacji w sieci Ethernet oraz port USB, przy pomocy którego możliwe jest wgrywanie i pobieranie programu sterującego bez konieczności stosowania komputera z oprogramowaniem narzędziowym - w tym celu wykorzystuje się pamięci przenośne typu pendrive.

Jednostki centralne różnią się między sobą ilością dostępnej pamięci (5 MB w jednostce IC695CPE305 oraz 10 MB w jednostce IC695CPE310), zajmowaną przestrzenią w kasecie montażowej (CPE305 zajmuje jeden slot, CPE310 dwa sloty) oraz wbudowanymi interfejsami szeregowymi (RS232 w CPE305 oraz RS232 i RS485 w CPE310).

Automatyczne podtrzymanie pamięci sterownika w razie utraty napięcia zasilania

Nowe jednostki wyposażone zostały w energooszczędny procesor Intel Atom 1.1 GHz. Dostarczane są wraz z dodatkowym modułem EnergyPAC, odpowiedzialnym za podtrzymywanie pamięci sterownika w razie utraty napięcia zasilania. Moduł samodzielnie kopiuje zawartość pamięci RAM do nieulotnej FLASH, gwarantując wznowienie pracy kontrolera przy powrocie zasilania z takimi samymi wartościami w rejestrach jak w chwili utraty napięcia.

Nowa kaseta montażowa

GE Intelligent Platforms wprowadziło do oferty nową, 7 slotową kasetę montażową, która z uwagi na swoje gabaryty znajduje zastosowanie w miejscach, w których występuje ograniczona przestrzeń montażowa. W połączeniu z nowym procesorem jednoslotowym stanowi interesującą pozycję dla odbiorców poszukujących zaawansowanych i wydajnych rozwiązań do systemów, gdzie ilość obsługiwanych sygnałów jest ograniczona. Kaseta 7 slotowa doskonale sprawdza się również jako element systemu wysokiej dostępności PACSystems HA, w którym montowane mogą być procesory oraz moduły komunikacyjne pracujące w redundancji.

Standard Profinet w serii PACSystems RX3i

Nowością jest także moduł pozwalający na pracę kontrolerów PACSystems RX3i w sieci Profinet. To rozwiązanie adresowane jest dla odbiorców poszukujących wydajnych rozwiązań z zakresu komunikacji w czasie rzeczywistym z oddalonymi układami wejść/wyjść. Standardowo w moduł wbudowane zostały redundantne porty komunikacyjne obsługujące standard miedziany oraz światłowodowy o szybkości działania 10/100/1000 Mbps. W połączeniu z nowymi interfejsami komunikacyjnymi do serii VersaMax oraz nowymi układami wejść/wyjść STXi można budować rozproszone i zarazem ekonomiczne systemy w których warstwa sterowania bazuje na rozwiązaniach PACSystems RX3i.

Cechy nowych rozwiązań PACSystems RX3i

 • Wydajne i energooszczędne jednostki centralne z procesorami Intel 1.1 GHz
 • Jednostki centralne z wbudowanym portem Ethernet, dopasowane do potrzeb małych i średnich systemów automatyki
 • Nowy moduł komunikacyjny pozwalający na pracę kontrolera RX3i w sieci Profinet
 • Możliwość pobrania i wgrania programu sterującego do kontrolera przy pomocy pamięci przenośnej
 • Moduł do bateryjnego podtrzymania pamięci kontrolera dostarczany w cenie jednostki centralnej
 • Nowa, 7 gniazdowa kaseta montażowa

Źródło: Astor

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  ASTOR Sp. z o. o.
  ul. Smoleńsk 29, Kraków
  tel.  124286300
  fax.  124286309
  www.astor.com.pl
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl