GE Intelligent Platforms rozbudowała swój flagowy produkt - kontroler PACSystems RX3i o nowe elementy. Aktualnie w ofercie dostępne są dwie nowe jednostki centralne: IC695CPE305 oraz IC695CPE310, które standardowo wyposażone są w port do komunikacji w sieci Ethernet oraz port USB, przy pomocy którego możliwe jest wgrywanie i pobieranie programu sterującego bez konieczności stosowania komputera z oprogramowaniem narzędziowym - w tym celu wykorzystuje się pamięci przenośne typu pendrive.
Jednostki centralne różnią się między sobą ilością dostępnej pamięci (5 MB w jednostce IC695CPE305 oraz 10 MB w jednostce IC695CPE310), zajmowaną przestrzenią w kasecie montażowej (CPE305 zajmuje jeden slot, CPE310 dwa sloty) oraz wbudowanymi interfejsami szeregowymi (RS232 w CPE305 oraz RS232 i RS485 w CPE310).
Nowe jednostki wyposażone zostały w energooszczędny procesor Intel Atom 1.1 GHz. Dostarczane są wraz z dodatkowym modułem EnergyPAC, odpowiedzialnym za podtrzymywanie pamięci sterownika w razie utraty napięcia zasilania. Moduł samodzielnie kopiuje zawartość pamięci RAM do nieulotnej FLASH, gwarantując wznowienie pracy kontrolera przy powrocie zasilania z takimi samymi wartościami w rejestrach jak w chwili utraty napięcia.
GE Intelligent Platforms wprowadziło do oferty nową, 7 slotową kasetę montażową, która z uwagi na swoje gabaryty znajduje zastosowanie w miejscach, w których występuje ograniczona przestrzeń montażowa. W połączeniu z nowym procesorem jednoslotowym stanowi interesującą pozycję dla odbiorców poszukujących zaawansowanych i wydajnych rozwiązań do systemów, gdzie ilość obsługiwanych sygnałów jest ograniczona. Kaseta 7 slotowa doskonale sprawdza się również jako element systemu wysokiej dostępności PACSystems HA, w którym montowane mogą być procesory oraz moduły komunikacyjne pracujące w redundancji.
Nowością jest także moduł pozwalający na pracę kontrolerów PACSystems RX3i w sieci Profinet. To rozwiązanie adresowane jest dla odbiorców poszukujących wydajnych rozwiązań z zakresu komunikacji w czasie rzeczywistym z oddalonymi układami wejść/wyjść. Standardowo w moduł wbudowane zostały redundantne porty komunikacyjne obsługujące standard miedziany oraz światłowodowy o szybkości działania 10/100/1000 Mbps. W połączeniu z nowymi interfejsami komunikacyjnymi do serii VersaMax oraz nowymi układami wejść/wyjść STXi można budować rozproszone i zarazem ekonomiczne systemy w których warstwa sterowania bazuje na rozwiązaniach PACSystems RX3i.
Źródło: Astor
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |