Fabryka LED i wiatraki w parku technologicznym - LED - PARK TECHNOLOGICZNY - ELEKTROWNIE WIATROWE - INWESTYCJE - LUG LIGHT FACTORY - DARSTAL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fabryka LED i wiatraki w parku technologicznym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fabryka LED i wiatraki w parku technologicznym

Fabryka LED i wiatraki w parku technologicznym
fot. LUG

W wyniku zakończenia postępowania przetargowego LUG Light Factory Sp. z o. o. zakupi działkę o łącznej powierzchni prawie 2,5ha w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie, znajdującym się na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Drugą spółką, która zdecydowała się zainwestować w Parku jest polsko-niemiecki Darstal, który produkuje konstrukcje dla elektrowni wiatrowych - informuje Gazeta Wyborcza.

Pierwszy zakład produkcyjny LUG Light Factory, gdzie pracuje już 380 osób, wybudowano dzięki emisji akcji. Spółka jest notowana na NewConnect. Teraz firma planuje zwiększyć produkcję, dlatego potrzebuje kolejnego zakładu.

- Obecnie rynek oświetlenia bardzo mocno się zmienia. Zaczyna dominować technologia półprzewodnikowa LED oparta na elektronice. Mamy do czynienia z potężnym postępem. Jeśli chcemy utrzymać pozycję lidera w Polsce i liczyć się w Europie, musimy rozwijać wysokie technologie - mówi Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

LUG liczy na współpracę z naukowcami Uniwersytetu Zielonogórskiego:
- Chcemy korzystać z obiektów badawczych uczelni i zamierzamy przystąpić do powstającego przy Parku klastra firm elektrotechnicznych, informatycznych i telekomunikacyjnych - zapowiada prezes. O wartości nowej inwestycji ani planowanym wzroście zatrudnienia nie mówi. W pierwszej kolejności LUG musi o tym poinformować akcjonariuszy.

Drugim przedsiębiorstwem, które ubiega się o miejsce w Nowym Kisielinie jest firma Darstal działająca w branży metalowej. W obrębie parku technologicznego zamierza wybudować nowy zakład, w którym będzie kontynuować produkcję komponentów do elektrowni wiatrowych. „Gazeta” poinformowała, że obie firmy będą mogły liczyć na znaczne ulgi, gdyż tereny w Nowym Kisielinie są objęte Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Źródło: Gazeta Wyborcza, biznes.interia.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl