General Electric oczekuje 80% udziału LED w rynku oświetleniowym do 2020 roku - LED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - GENERAL ELECTRIC - GE LIGHTING - RYNEK OŚWIETLENIOWY - RETROFITY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności General Electric oczekuje 80% udziału LED w rynku oświetleniowym do 2020 roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

General Electric oczekuje 80% udziału LED w rynku oświetleniowym do 2020 roku

General Electric oczekuje 80% udziału LED w rynku oświetleniowym do 2020 roku
źródło: GE

GE Lighting oczekuje, że większość tradycyjnych źródeł światła, w tym żarówki będzie zastępowane przez oświetlenie LED W ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Maryrose Sylvester, mianowany na dyrektora GE Lighting w marcu, powiedział w ostatnim wywiadzie, że "ludzie zaczynają myśleć o diodach LED w oświetleniu ogólnym pomieszczeń zamkniętych. Do roku 2020 około 70-80 procent ogólnego rynku oświetlenia będzie zagospodarowane przez diody LED."

Aby wykorzystać tę sytuację GE Lighting podwoiła swoje nakłady na badania i rozwój technologii LED w ciągu ostatnich pięciu lat. Sylvester nie ujawnił jednak żadnej konkretnej kwoty.

W jego opinii kluczowe znaczenie ma pokazanie klientom, jak inwestycja w półprzewodnikowe źródła światła opłaca się w długim okresie, dzięki oszczędności energii i niższych kosztach utrzymania.

Tradycyjni konkurenci GE Lighting na świecie - Osram i Philips Lighting, również przewidują podobny wzrostowy trend na rynku LED (ze względu na spadające ceny lamp diodowych). Osram oczekuje, że w 2013 roku wartość rynku LED wzrośnie do 13 mld dolarów dolarów (około 9,8 mld euro) i obejmie 44 procent całego rynku oświetleniowego do 2016 roku. Philips we wrześniu przewidywał, że 45 procent rynku będzie bazować na diodach LED już w 2015 roku.

Źródło: ledinside.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl