Schneider Electric, globalny ekspert w zarządzaniu energią, oraz EMT, wiodący operator komórkowy w Estonii, ogłosiły podpisanie porozumienia biznesowo-technologicznego dotyczącego stworzenia rozwiązań umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych.
Łącząc obszary specjalizacji obu firm, porozumienie umożliwi oszacowanie wielkości rynku dla zintegrowanego systemu opłat za ładowanie. Schneider Electric dostarczy technologię szybkiego ładowania, umożliwiającą naładowanie baterii w 80% w mniej niż 15 minut, a także usługi zarządzania energią zarówno dla użytkowników jak i operatorów. EMT zapewni usługę mobilnych opłat za parkowanie oraz know-how w dziedzinie kontaktów z klientem końcowym (portal www, infolinia, system rozliczeniowy etc.).
„Poprzez partnerstwo z EMT, Schneider Electric potwierdza swoją determinację, aby zapewniać proste, wydajne i łatwo dostępne rozwiązania umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych dla ich przyszłych użytkowników w Estonii” – mówi Kari Laine, prezes Schneider Electric na Finlandię i kraje bałtyckie. „Łącząc doświadczenia i wiedzę specjalistyczną, EMT i Schneider Electric będą mogły zaoferować konsumentom unikalną usługę umożliwiającą dokonywanie opłat za ładowanie pojazdów elektrycznych.”
Według Valdo Kalma, CEO firmy EMT, rozwój systemu zdalnych opłat za ładowanie elektrycznych samochodów stanowi interesujące wyzwanie, a także szansę na zaproponowanie klientom nowej i innowacyjnej usługi. „EMT może wykorzystać 11 lat doświadczeń w zarządzaniu mobilnym systemem parkowania w miastach” – mówił Kalm. „Dzięki usłudze opracowywanej przez EMT, klienci którzy podpisali umowę z którymkolwiek z operatorów komórkowych będą mogli dokonać zakupu energii elektrycznej dla ich samochodu, a także zapłacić za parkowanie bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Dla klientów oznacza to istotną poprawę w komforcie użytkowania.”
Rozwiązania z dziedziny infrastruktury stworzone przez Schneider Electric umożliwiają bezpieczne ładowanie baterii w pojazdach oraz optymalizację obciążenia stacji ładującej przy uwzględnieniu zapotrzebowania pojazdu i dostępności elektryczności w sieci. Dzięki wbudowanemu systemowi telekomunikacyjnemu, urządzenia ładujące mogą informować użytkownika o dostępności, stopniu naładowania i zakończeniu ładowania akumulatora. Jako systemy kompatybilne z inteligentnymi sieciami elektrycznymi (smart grids), w przyszłości stacje ładujące będą w stanie rozpoznać i wybrać źródła energii dostępne w sieci dystrybucyjnej.
Porozumienie umożliwi firmom opracowanie standardu i złożenie wspólnej oferty w przetargu ogłoszonym przez estońskie Ministerstwo Gospodarki i Komunikacji (MEAC), aby w nadchodzącym roku stworzyć ogólnokrajową infrastrukturę pozwalającą na szybkie ładowanie pojazdów.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |