Branża oświetleniowa ujednolica przepisy dotyczące wysokopręźnych lamp wyładowczych - OŚWIETLENIE - TOR - LAMPY WYŁADOWCZE - JARZNIK - KRYPTON-85 - ELC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Branża oświetleniowa ujednolica przepisy dotyczące wysokopręźnych lamp wyładowczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Branża oświetleniowa ujednolica przepisy dotyczące wysokopręźnych lamp wyładowczych

Branża oświetleniowa ujednolica przepisy dotyczące wysokopręźnych lamp wyładowczych
fot. Elektrotim

Europejska Federacja Firm Oświetleniowych (ELC) zajmuje się problemem harmonizacji krajowych i międzynarodowych przepisów dotyczących wysokopręźnych lamp wyładowczych, zwłaszcza wysokiej i bardzo wysokiej mocy. Lampy te wykorzystywane są głównie w zastosowaniach profesjonalnych, np. do oświetlania stadionów piłkarskich, lotnisk, terenów kolejowych itp. W celu ułatwienia zapłonu wyładowania, zawierają one niewielkie ilości substancji jonizujących, jak krypton-85 lub tor, będących składnikiem emiteru stosowanego do pokrycia elektrod w jarzniku. Lampy te zostały w niezależnych badaniach ocenione jako nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska.

Podczas gdy wiele instytucji rządowych przyznaje, że tego rodzaju lampy nie wymagają żadnych specjalnych regulacji i kontroli, narodowa interpretacja podstawowych międzynarodowych standardów bezpieczeństwa oraz implementacja prawa do przepisów krajowych w tym zakresie jest ciągle bardzo różna w zależności od kraju.

ELC współpracuje z właściwymi organami w celu doprowadzenia do harmonizacji interpretacji przepisów oraz ich wdrażania. W wyniku tego, w 30 krajach, jednemu lub większej liczbie producentów oświetlenia przyznano stosowną licencję lub zwolnienie z dalszych wymagań licencyjnych. W poszczególnych krajach, producenci lamp informują swoich klientów i innych partnerów o obecnej sytuacji. 

- Jak przystało na odpowiedzialny sektor przemysłu, prowadzimy dalsze rozmowy na temat wymagań licencyjnych z krajowymi i międzynarodowymi organami ustawodawczymi. Naszym końcowym celem jest harmonizacja złożonych przepisów, którym podlega cały łańcuch dostaw - potwierdza Jürgen Sturm, Sekretarz Generalny ELC.

Źródło: ELC

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl