Współpraca Politechniki Łódzkiej i producenta kabli światłowodowych - OPTOELEKTRONIKA - ŚWIATŁOWODY - POLITECHNIKA ŁÓDZKA - CORNING CABLE SYSTEMS - LABORATORIUM TECHNIK ŚWIATŁOWODOWYCH - KABLE ŚWIATŁOWODOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Współpraca Politechniki Łódzkiej i producenta kabli światłowodowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Współpraca Politechniki Łódzkiej i producenta kabli światłowodowych

Współpraca Politechniki Łódzkiej i producenta kabli światłowodowych

Politechnika Łódzka i producent kabli światłowodowych oraz osprzętu telekomunikacyjnego firma Corning Cable Systems będą ze sobą współpracować. Umowę w tej sprawie obie strony podpisały 19 kwietnia.

Oprócz współpracy Corning Cable Systems obejmie patronatem Laboratorium Technik Światłowodowych, które otwarto w katedrze przyrządów półprzewodnikowych i optoelektronicznych na wydziale elektrotechniki, elektroniki, informatyki i automatyki łódzkiej uczelni.

Kierownik katedry prof. Zbigniew Lisik uważa, że laboratorium będzie służyć zarówno do kształcenia inżynierów o specjalności optoelektronika jak i pracom na rzecz łódzkiego przemysłu. Według niego studenci będą mieli możliwość zapoznania się w nim z najnowocześniejszym osprzętem światłowodowym dostarczanym przez producenta.

Lisik przypomniał, że laboratorium jest przygotowane do prowadzenia badań w dziedzinie fotoniki oraz telekomunikacji światłowodowej i umożliwia m.in. badanie: właściwości nowoczesnych światłowodów włóknistych i osprzętu światłowodowego oraz elementów sieci teleinformatycznych.

Jak dodał umowa o współpracy i nowe laboratorium pozwoli prowadzić kształcenie i badania naukowe katedry w powiązaniu z potrzebami firmy Corning.

Członek zarządu Corning Cable Systems Dariusz Lipiński zwrócił uwagę, że wspólny projekt Politechniki Łódzkiej i firmy, którą reprezentuje, jest elementem przyjętej przez Corning Cable Systems strategii "Współpracy Przemysłu z Uczelnią". Opiera się ona przede wszystkim na wykorzystaniu wiedzy praktycznej w dydaktyce uczelni.

Obaj partnerzy porozumienia oczekują, że ważnym elementem nawiązanej współpracy będzie także organizowanie i prowadzenie praktyk oraz staży studenckich. Dzięki temu wielu absolwentów Politechniki Łódzkiej będzie miało możliwość kontynuowania kariery zawodowej w firmie.

Spółka Corning Cable Systems Polska jest wiodącym producentem kabli światłowodowych i osprzętu telekomunikacyjnego z siedzibą w Strykowie. Firma zatrudnia ponad 1500 osób. Jest częścią amerykańskiego koncernu z ponad 150-letnią tradycją z główną siedzibą w mieście Corning w stanie Nowy Jork.

Głównymi klientami firmy są największe firmy telekomunikacyjne na świecie, np. Deutsche Telecom, British Telecom czy hiszpańska Telefonica.

PAP - Nauka w Polsce

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl