Politechnika Łódzka będzie kształcić specjalistów z zakresu automatyki budynkowej - POLITECHNIKA ŁÓDZKA - SYSTEMY STEROWANIA - ZARZĄDZANIE ENERGIĄ - EDUKACJA - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - KSZTAŁCENIE ZAWODOWE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Politechnika Łódzka będzie kształcić specjalistów z zakresu automatyki budynkowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Politechnika Łódzka będzie kształcić specjalistów z zakresu automatyki budynkowej

Politechnika Łódzka będzie kształcić specjalistów z zakresu automatyki budynkowej
fot. Schneider Electric

Efektywność energetyczna to jedno z największych wyzwań polskiej gospodarki. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania energią. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, firma Schneider Electric oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy. Na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja: „Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami”. 

Według danych z raportu „Inteligentna Energia”, przygotowanego przez Frost & Sullivan przy współpracy z Schneider Electric wynika, że światowy popyt na energię w latach 2000–2030 zwiększy się o 200%. Obecnie miasta są odpowiedzialne za 75% całkowitego zużycia energii. W celu utrzymania zapotrzebowania na energię, przy rosnących potrzebach miast i ludności konieczne są inwestycje m.in. w technologie inteligentnych budynków – systemy automatyki i zarządzania energią, które pozwalają oszczędzić nawet do 30% energii. Schneider Electric, dostrzegając główne wyzwania, jakie niesie ze sobą wzrost zapotrzebowania na energię, pragnie podzielić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem. Z tego powodu została nawiązana współpraca pomiędzy Schneider Electric a Politechniką Łódzką, w ramach której studenci będą mogli kształcić się na specjalizacji związanej z nowoczesnymi technologiami w obszarze automatyki budynkowej. Głównym celem współpracy jest wykształcenie ekspertów w zakresie nowoczesnych rozwiązań automatyki budynkowej. Im więcej studenci będą mieć kontaktu z tymi technologiami w toku studiów, tym lepiej będą przystosowani do swojej pracy zawodowej w przyszłości – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric.

Edukacja w zakresie nowoczesnej automatyki budynkowej

Współpraca między uczelnią a Schneider Electric obejmuje m.in. szkolenia i specjalistyczne kursy oraz staże naukowe dla pracowników dydaktycznych Politechniki Łódzkiej. Przedstawiciele firmy będą opiniować programy nauczania oraz proponować wprowadzanie nowych treści opartych o najnowsze stosowane w firmie technologie.

Uczelnia może też liczyć na wsparcie w wyposażeniu laboratoriów niezbędnych dla prowadzenia badań i kształcenia w zakresie unikatowego w Polsce kierunku „Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami”. Najlepsi studenci będą mogli odbyć praktyki zawodowe, organizowane będą także warsztaty, wykłady i spotkania z praktykami biznesu pracującymi w firmie Schneider Electric. Ponadto, najlepsi absolwenci będą mogli liczyć na zatrudnienie w firmie, a autorzy najlepszych prac dyplomowych związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami i zastosowaniami produktów firmy na stypendia i nagrody.

Dzięki współpracy Politechniki Łódzkiej i firmy Schneider Electric na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja – Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami
Dzięki współpracy Politechniki Łódzkiej i firmy Schneider Electric na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja – Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami

Nowe megatrendy, takie jak urbanizacja, digitalizacja i industrializacja powodują zwiększenie zapotrzebowania na energię i wymagają implementowania nowoczesnych rozwiązań i technologii, które przyczynią się do optymalnego wykorzystania energii w budynkach. Dlatego też niezbędna jest edukacja oraz doświadczona kadra specjalistów, którzy będą opracowywać nowoczesne rozwiązania w zakresie automatyki budynkowej. Współpraca Politechniki Łódzkiej oraz firmy Schneider Electric umożliwi studentom zdobycie praktycznej wiedzy od najlepszych specjalistów w tym zakresie.

Źródło: Schneider Electric

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl