Nagroda Frost & Sullivan dla ASTORA za rozwój rynku MES - ASTOR - MES - FROST & SULLIVAN
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nagroda Frost & Sullivan dla ASTORA za rozwój rynku MES
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nagroda Frost & Sullivan dla ASTORA za rozwój rynku MES

Nagroda Frost & Sullivan dla ASTORA za rozwój rynku MES
fot. Astor

Firma ASTOR otrzymała nagrodę „2010 Poland Vertical Market Penetration Leadership Award in Manufacturing Execution System (MES)” od międzynarodowej firmy badawczej Frost & Sullivan, za osiągnięcie pozycji lidera polskiego rynku systemów MES w roku 2010.

Tytuł jest wynikiem profesjonalnego studium badawczego przeprowadzonego metodą 360 stopni (oceniającą wszystkich liczących się na rynku dostawców systemów MES z wielu różnych perspektyw). Badanie uwzględnia m.in. pozycję konkurencyjną, strukturę klientów, stosowane technologie, jakość zarządzania i wiele innych. W efekcie powstaje raport z analizy każdej z firm, pod kątem najlepszych praktyk stosowanych w danej branży.

Nagroda Frost & Sullivan jest przyznawana corocznie w poszczególnych kategoriach tym firmom, które w swojej branży uzyskały najszybszy wzrost udziałów w rynku.

Firma ASTOR w ciągu ostatnich lat dynamicznie rozwijała sprzedaż systemów MES, uzyskując udział w polskim rynku MES na poziomie 35%.

„Dynamiczny wzrost sprzedaży i jednoczesne zwiększenie udziału w rynku w segmencie systemów klasy MES to zasługa zarówno dobrych rozwiązań informatycznych firmy Wonderware, jak i usług doradczych, szkoleń oraz wsparcia technicznego i doświadczonych partnerów wdrożeniowych naszej firmy.” - komentuje Jarosław Gracel, product manager systemów MES w firmie ASTOR.

Analitycy Frost & Sullivan wśród głównych czynników sukcesu wskazują również na:
•    spełnienie zróżnicowanych potrzeb wielu branż przemysłu,
•    wysoce konkurencyjną strategię sprzedaży i marketingu,
•    zaawansowane wsparcie techniczne udzielane klientom,
•    sieć certyfikowanych partnerów.

ASTOR promuje w polskim przemyśle systemy MES marki Wonderware zapewniające integrację z pochodzącymi od różnych dostawców, już działającymi w zakładach produkcyjnych, systemami automatyki. Architektura systemu oparta jest na technologii ArchestrA, która umożliwia zintegrowanie z warstwą systemów biznesowych (ERP, MRP, SCM, itp.).

W 2010 roku w segmencie systemów zarządzania produkcją klasy MES (Manufacturing Execution Systems) firma zanotowała 130% wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2009.

Szczególnie cieszy liczba nowych klientów decydujących się na wdrożenie technologii Wonderware MES – a ta liczba w 2010 wyniosła 27 firm. Do najczęściej wybieranych funkcjonalności należą:

•    zarządzanie wydajnością i analiza efektywności produkcji – OEE (60% inwestycji),
•    zarządzanie i śledzenie produkcji w toku (40% inwestycji)
•    traceability (30% inwestycji).

Większość z przedsiębiorstw dostrzega też potrzebę integracji systemu klasy MES z systemem ERP.

„To co przekonuje zarządy firm do inwestycji w te rozwiązania to przede wszystkich bardzo dobra rentowność takich projektów. Średni okres zwrotu z inwestycji w rozwiązanie klasy MES od firmy ASTOR, liczony na bazie analizy ok. 50 inwestycji wynosi 10 miesięcy. W połączeniu z otwartą dla użytkowników technologią, polskim interfejsem, dostępnością szkoleń technicznych i biznesowych oraz siecią partnerów wdrożeniowych, daje inwestorowi pełne bezpieczeństwo i pewność, że założone cele biznesowe zostaną osiągnięte. Co więcej, stabilność dostawcy i rozwój oprogramowania zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, gwarantuje, że system będzie mógł być ciągle rozwijany” – dodane Jarosław Gracel.

Źródło: Astor

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl