Vestas prezentuje nową turbinę wiatrową o mocy 7MW - TURBINA WIATROWA - VESTAS - V164 - 7MW - ENGEL - PRZYBRZEŻNE FARMY WIATROWE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Vestas prezentuje nową turbinę wiatrową o mocy 7MW
drukuj stronę
poleć znajomemu

Vestas prezentuje nową turbinę wiatrową o mocy 7MW

Vestas prezentuje nową turbinę wiatrową o mocy 7MW

Ditlev Engel reprezentujący firmę Vestas zaprezentował w Londynie nową turbinę wiatrową o nazwie V164. Dedykowana jest ona instalacjom przybrzeżnym i zoptymalizowana do instalacji w warunkach panujących na Morzu Północnym.

Firma Vestas zaskoczyła wszystkich prezentując turbinę o mocy 7MW, ponieważ wszystkie jej zapowiedzi sugerowały, że turbina będzie miała tylko 6MW.

Turbina została zaprojektowana tak, aby można byłą ją instalować na wysokości 443 stóp (133m) nad poziomem morza. Jej łopaty mają długość ponad 80m i jest to pierwsza turbina w 100% dedykowana instalacjom przybrzeżnym.

Vestas planuje postawienie pierwszego prototypu w czwartym kwartale 2012r, a pierwsza instalacja produkcyjna ma pojawić się w pierwszym kwartale 2015r.

Obecnie energetyka wiatrowa zaspokaja zaledwie 2% światowego zapotrzebowania na energię ale Vestas ma nadzieję na pięciokrotne zwiększenie tego udziału ( do 10%) przed rokiem 2020.

Nowa turbina będzie zdolna wyprodukować wystarczająco dużo energii do zasilenia 6500 domów i jest to zdecydowanie więcej niż jakakolwiek inna turbina jest w stanie wygenerować.

Produkcja dużej i drogiej turbiny v164 będzie opierała się o system zamówień. Engel mówi, że nie będzie to tradycyjna produkcja polegająca wna wytworzeniu produktu i nadziei, że ktoś to kupi - inwestycja w tym przypadku jest zbyt wielka.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl