Liczba abonentów szerokopasmowego dostępu mobilnego podwoi się w ciągu roku - ERICSSON - INTERNET SZEROKOPASMOWY - LTE - HSPA - LONG TERM EVOLUTION - SIECI TELEINFORMATYCZNE - DOSTĘP DO INTERNETU - CDMA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Liczba abonentów szerokopasmowego dostępu mobilnego podwoi się w ciągu roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Liczba abonentów szerokopasmowego dostępu mobilnego podwoi się w ciągu roku

Liczba abonentów szerokopasmowego dostępu mobilnego podwoi się w ciągu roku

W roku 2010 liczba abonentów szerokopasmowego dostępu mobilnego przekroczyła w skali globalnej pół miliarda. Ericsson szacuje, że do końca 2011 r. liczba ta podwoi się. Należy się spodziewać, że największa liczba nowych abonentów, ok. 400 mln, pojawi się w regionie Dalekiego Wschodu. W Ameryce Północnej i w Zachodniej Europie wzrost wyniesie po 200 mln.

Tempo wprowadzania szerokopasmowego dostępu mobilnego zwiększyło się dzięki szybkiemu rozwojowi smartfonów oraz laptopów i tabletów z funkcją łączności przy równoczesnym pojawieniu się sieci o wysokiej przepustowości. Użytkownicy smartfonów w coraz większym stopniu korzystają z mobilnych aplikacji i usług internetowych. Ilość ruchu mobilnego rośnie w skali globalnej bardzo szybko. W sierpniu 2010 r. Ericsson podał, że ilość ta wzrosła trzykrotnie w ciągu jednego roku.

Ubiegły rok był również pomyślny z punktu widzenia inicjatywy LTE (Long-Term Evolution). Ericsson podpisał jak dotąd kontrakty na sieci rdzeniowe i dostępowe LTE z 11 operatorami na całym świecie. Prawie połowa spośród ogólnej liczby 16 sieci dostarczonych przez Ericsson została już uruchomiona komercyjnie, a operatorzy i konsumenci zaczynają odczuwać korzyści z szybkiego dostępu zapewnianego przez LTE.

Sposób korzystania z mediów i Internetu przez użytkowników zmienia się w wyniku wprowadzenia szybkich sieci oraz udostępnienia różnych rodzajów urządzeń, w tym smartfonów. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez TeliaSonera wśród użytkowników LTE, ok. 23% respondentów częściej ogląda telewizję online, a ponad 46% częściej surfuje w sieci poza domem niż w domu.

Dzięki większej szybkości i małym opóźnieniom, sieci LTE umożliwiają strumieniową transmisję wideo, co przyciąga również użytkowników profesjonalnych, takich jak nadawcy telewizyjni i organy bezpieczeństwa publicznego.

Ericsson przewiduje, że do roku 2015 liczba abonentów szerokopasmowego dostępu mobilnego przekroczy 3,8 mld, z czego 95% będzie obsługiwanych przez sieci HSPA, CDMA i LTE.

Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl