Polska nie wykorzystuje bogatych zasobów geotermalnych - GEOTERMIA - WODY GEOTERMALNE - POLSKA - AGH - ENERGETYKA GEOTERMALNA - ELEKTROWNIA GEOTERMALNA - JACEK ZIMNY
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polska nie wykorzystuje bogatych zasobów geotermalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polska nie wykorzystuje bogatych zasobów geotermalnych

Polska nie wykorzystuje bogatych zasobów geotermalnych
fot. futureatlas.com/CC/Flickr

Polska ma największe zasoby geotermalne w Europie w przeliczeniu na mieszkańca - powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” prof. dr hab. inż. Jacek Zimny, zastępca kierownika Katedry Energetyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

- Jak wynika z prawie 30 tys. wykonanych już w Polsce odwiertów, zasoby naszego kraju przeliczone na jednostkę energii przekraczają 150 razy roczne zapotrzebowanie Polski - kontynuuje prof. Zimny.

- Polskie złoża mają bardziej przyjazny charakter niż na przykład złoża w Islandii, które mają wprawdzie wyższe temperatury, ale mogą sprawiać większe trudności, bo są to złoża wulkaniczne - dodaje.

Zdaniem profesora małe elektrownie wykorzystujące gorące wody geotermalne mogą budować lokalne bezpieczeństwo i samowystarczalność energetyczną w znacznie większym stopniu niż ma to miejsce obecnie. Liczniejsze elektrownie geotermalne przyniosłyby również nowe miejsca pracy.

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
edwin
jakoś nie chcemi się wierzyć w te liczby podawane przez profesorka... gdyby to było takie super to rydzyk rozkręciłby lepiej ten interes
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl