Philips przenosi centralę elektroniki użytkowej do Szanghaju - PHILIPS - CHINY - INDIE - BRAZYLIA - TPV - SZANGHAJ - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA - FUNAI ELECTRIC - MARKET SHARE - VIDEOCON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Philips przenosi centralę elektroniki użytkowej do Szanghaju
drukuj stronę
poleć znajomemu

Philips przenosi centralę elektroniki użytkowej do Szanghaju

Philips przenosi centralę elektroniki użytkowej do Szanghaju
fot. lkiller123/CC/Flickr

Na początku przyszłego roku Philips, największy w Europie producent elektroniki użytkowej, zamierza przenieść swoją siedzibę do Szanghaju w ramach strategii osiagnięcia co najmniej 40% udziału w rynkach wschodzących (m.in. w Chinach, Indiach i Brazylii) do 2015 roku.

We wrześniu Philips poinformował o prognozach do 2015 roku, zakładających dwukrotnie większą sprzedaż. Firma skupia się obecnie na bardziej dochodowym sektorze oświetlenia i produktów medycznych, szczególnie na szybciej rosnących rynkach, takich jak Indie czy Brazylia. Oddział w Amsterdamie zakłada rozwój w branży AGD, pielęgnacji skóry i produktów związanych ze zdrowiem, widząc w nich możliwość szybkiego wzrostu.

W trzecim kwartale sprzedaż z wyłączeniem przejęć, zbycia i zmiany waluty spadła o 5% do €2,09 mld przy ogólnej wartości sprzedaży €6,2 mld. W sektorze TV odnotowano stratę przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji €31 mln euro. W okresie od września 2009 r. do września 2010 r. elektronika użytkowa stanowiła 17% sprzedaży firmy. Według Philipsa spadek przychodów w ostatnim kwartale spowodowany był „zmienną gospodarką i nierównym zachowaniem konsumentów”.

Philips ograniczył straty w sektorze RTV poprzez zlecanie produkcji do innych firm, w tym Funai Electric Co. (Osaka, Japonia) na rynku północnoamerykańskim oraz Videocon Industries Ltd. w Indiach. Philips liczy na realizację planowanych porozumień z TPV Technology do końca tego roku. 

Założona w 1891 roku w Holandii firma produkująca żarówki węglowe przeszła już wiele zmian, inwestując w projektowanie, wchodząc w nowe branże oraz na nowe rynki zbytu.

ft.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl