Globalny ruch w mobilnych sieciach szerokopasmowych wzrósł niemal trzykrotnie w ciągu jednego roku - TRANSMISJA DANYCH - SZEROKOPASMOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Globalny ruch w mobilnych sieciach szerokopasmowych wzrósł niemal trzykrotnie w ciągu jednego roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Globalny ruch w mobilnych sieciach szerokopasmowych wzrósł niemal trzykrotnie w ciągu jednego roku

Globalny ruch w mobilnych sieciach szerokopasmowych wzrósł niemal trzykrotnie w ciągu jednego roku
źródło: Ericsson

Mobilny dostęp szerokopasmowy stanowi obecnie tylko 10% z całości abonamentów komórkowych, ale widoczny jest szybki wzrost ruchu w sieci. Pomiary rzeczywistego ruchu na całym świecie pokazują, że globalna transmisja danych zwiększyła się prawie trzykrotnie w ciągu ostatniego roku, niemal 10 razy szybciej niż w przypadku usług głosowych. Ruch danych w sieciach mobilnych gwałtownie rosnie, nawet po historycznym grudniu 2009 r., kiedy to po raz pierwszy prześcignęły dane głosowe.

Według statystyk firmy Ericsson, światowy ruch danych mobilnych wynosi prawie 225.000 terabajtów na miesiąc, poczynając od drugiego kwartału 2010.

„Wzrost i korzyści z mobilnych usług szerokopasmowych są niezaprzeczalne,” – powiedział Håkan Eriksson, Ericsson Senior Vice President, Chief Technology Officer & President Ericsson Silicon Valley. „Model biznesowy dla mobilnego dostępu szerokopasmowego zwiększa rentowność i konkurencyjność poprzez zróżnicowanie najwyższej jakości usług. Skupienie operatora na kompleksowych, konwergentnych sieciach IP jest kluczowe do gwałtownego wzrostu ruchu, redukcji kosztów i poprawy zadowolenia klientów. Dla konsumentów, mobilna łączność szerokopasmowa oznacza przekształcenie sposóbu komunikowania się.”

Ericsson informując o dostarczeniu dwumilionowej stacji bazowej (obecnie w branży zainstalowanych jest 5 mln takich urządzeń) podtrzymuje swoje przywództwo w zakresie mobilnego dostępu szerokopasmowego.

Ericsson dostarczył większość działających sieci HSPA z prędkością 14,4 Mb/s lub więcej i jest jedynym dostawcą mającym udział we wszystkich głównych sieci 4G/LTE będących obecnie w budowie.

Na świecie jest już ponad 5 miliardów subskrypcji usług mobilnych i jak przewiduje Ericsson do roku 2020 liczba połączonych urządzień wzrośnie do 50 miliardów.

Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl