JET-WAVE-2450 – efektywna komunikacja w zakładach przemysłowych - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - KOMUNIKACJA BEZPRZEWODOWA - ASTOR - ETHERNET - TRANSMISJA DANYCH - SIECI PRZEMYSŁOWE - ASTRAADA NET - JET-WAVE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności JET-WAVE-2450 – efektywna komunikacja w zakładach przemysłowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

JET-WAVE-2450 – efektywna komunikacja w zakładach przemysłowych

JET-WAVE-2450 – efektywna komunikacja w zakładach przemysłowych
fot. ASTOR

Szybki i bezprzewodowy JET-WAVE-2450 dla sieci przemysłowych. 

Skalowalność, prostota obsługi, brak opłat eksploatacyjnych i wysoka przepustowość sprawiają, że szerokopasmowa transmisja danych w sieciach Wi-Fi jest jedną z najczęściej wybieranych technologii komunikacyjnych w przemyśle. JET-WAVE-2450 jest najnowszym urządzeniem do bezprzewodowej komunikacji ethernetowej, którego dostawcą na polskim rynku jest firma ASTOR.

Urządzenia Wi-Fi Astraada Net z serii JET-WAVE-2450 służą do szybkiej, bezprzewodowej transmisji danych w paśmie 2,4 GHz (b/g/n). Pasmo to udostępnia 13 wolnych kanałów radiowych (bez formalności, dodatkowych kosztów, niezależnych od operatorów). Sygnał może być przesyłany online - bez konieczności ograniczania ilości przesyłanych danych, a prędkość transmisji sygnału osiąga 150 Mb/s. Zasięg komunikacji JET-WAVE-2450 może dochodzić do kilku kilometrów.

Elastyczność i łatwość wdrażania oraz reorganizacji sprawiają, że urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i większych sieciach bezprzewodowych.

"Z perspektywy użytkownika, transmisja bezprzewodowa przyczynia się do wyraźnego ograniczenia czasu i kosztów wdrożenia. Wpływa także znacząco na redukcję kosztów eksploatacji poprzez szybkość i elastyczność montażu, dostęp do danych produkcyjnych z urządzeń mobilnych oraz bieżące monitorowanie parametrów procesu. Czynniki te z kolei minimalizują awaryjność urządzeń i skracają czas przestojów." – tłumaczy Paweł Podsiadło, Menedżer Produktu z firmy ASTOR. Szerokopasmowa technologia transmisji danych najczęściej znajduje zastosowanie w obszarach: monitoringu wizyjnego, telemetrii, logistyki i zarządzania magazynem, w systemach drogowych oraz dystrybucji energii.

Tryby pracy

  • Urządzenie może pracować w trybie "jeden do jednego" (P2P) lub w oparciu o jedną stację bazową i kilka podstacji (P2M). W aplikacjach, w których niezbędne jest zwiększenie zasięgu komunikacji można stosować tryb retransmitera sygnału. Urządzenie może również pełnić funkcję routera bezprzewodowego, łączącego urządzenia z odrębnych podsieci. Konfiguracja trybów pracy odbywa się z poziomu strony www, a dzięki przejrzystemu menu jest ona bardzo intuicyjna.

Aplikacja JET-WAVE-2400

Zabezpieczenia

  • Ze względu na wymaganą w przemyśle niezawodność i bezpieczeństwo komunikacji, istnieje możliwość ustawienia trybów kodowania, cechujących się najwyższym poziomem bezpieczeństwa: WPA, WPA2 (AES).

Redukcja okablowania

  • Wykorzystanie technologii PoE (Power over Ethernet) umożliwia przesyłanie danych oraz zasilania urządzenia przy użyciu jednego kabla, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia oddzielnego okablowania zasilającego.

Przemysłowe wykonanie

  • Dzięki wysokiej klasie zabezpieczeń IP55, urządzenia te są odporne na działanie pyłu, kurzu oraz wody. Bezpieczne i długie użytkowanie zapewnia także szeroki zakres temperatury w jakim mogą pracować: -20°C do +70°C.

Szczegółowe informacji dostępne są na stronie bezprzewodowej komunikacji przemysłowej

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl