W Świerku powstanie Park Naukowo-Technologiczny - NAUKA - PARK TECHNOLOGICZNY - UNIA EUROPEJSKA - TECHNOPARK - BADANIA I ROZWÓJ - R&D - B+R - DOFINANSOWANIE - ŚWIERK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W Świerku powstanie Park Naukowo-Technologiczny
drukuj stronę
poleć znajomemu

W Świerku powstanie Park Naukowo-Technologiczny

W Świerku powstanie Park Naukowo-Technologiczny
źródło: PAP

W grudniu 2013 r. w Świerku rozpocznie działalność Park Naukowo-Technologiczny. Umowę na dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich podpisano 26 lipca w Warszawie. Unia dofinansuje też rozwój technologii wykorzystujących promieniowanie.

Koszt obu inwestycji to 90 mln zł łącznie, z czego dofinansowanie wyniesie 76,5 mln zł.

Stworzenie Parku Naukowo-Technologicznego będzie kosztowało 50 mln zł, z czego z funduszy unijnych będzie pochodzić 42,5 mln zł. Inicjatorem inwestycji jest Instytut Problemów Jądrowych w Świerku.

"Pomysłów w naszym instytucie jest ostatnio tyle, pojawiają się nowe patenty, że nie sposób wszystkich przerobić we własnym zakresie. Wobec tego musimy zacząć nowy etap w naszej działalności. Musimy się bardziej otworzyć na całą gospodarkę, musimy nasze pomysły sprzedawać, dzielić się nimi. I tak właśnie powstała koncepcja parku technologicznego w Świerku" - wyjaśnił dyrektor Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, prof. Grzegorz Wrochna.

Firmy, które będą działały na terenie parku, będą miały dostęp do aparatury i urządzeń badawczych, laboratoriów, a także do pracujących w ośrodku ekspertów.

Wspieranie rozwoju technologii wykorzystujących promieniowanie będzie polegało na zmodernizowaniu i wyposażeniu w lepszy sprzęt czterech laboratoriów: Laboratorium struktur akceleracyjnych, Laboratorium wiązek jonowo-plazmowych, Laboratorium radiograficzne oraz Laboratorium pomiarów środowiskowych.

Za 40 mln zł, z czego 34 mln zł zrefunduje Unia, zostaną przeprowadzone prace renowacyjne i remontowo-budowalne. Zmodernizowane zostaną także urządzenia informatyczne - jak serwery, światłowody i sieci informatyczne. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzanie wideokonferencji oraz e-learningu. HER

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl