IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych - PRZEMYSŁ - OGNIWA SŁONECZNE - CIEPŁO - IMEC - OGRZEWANIE - PV - TPV - OGNIWA TERMO-FOTOWOLTAICZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych

IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji  bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych
źródło: www2.imec.be

Naukowcy z IMEC zaprezentowali udoskonalony proces technologiczny wytwarzania bazujących na germanie  komórek termo-fotowoltaicznych (TVP) W praktyce skutkuje znaczną redukcją koszt takiej komórki i może być kolejnym krokiem do stworzenia aplikacji termo-fotowoltaicznych o zastosowaniach konsumenckich.

Termo-fotowoltaiczne  komórki konwertują promieniowanie cieplne ze źródeł o temperaturze niższej niż temperatura słońca, idealnie nadają się również do wykorzystania w przemyśle np do generowania energii elektrycznej z ciepła uwalnianego w procesach produkcyjnych np szkła czy stali. Zastosowanie TPV upatruje się również w krajowych systemach grzewczych.

Dotychczasowo duża złożoność pełnego systemu TPV i stosunkowo wysokie koszty komórek nie wpływała pozytywnie na praktyczne instalacje. Nowo powstały proces produkcyjny jest ważnym krokiem do otwarcia obiecującego potencjału rynkowego TPV.

Jef Poortmans, Dyrektor fotowoltaiki w IMEC:

"Badania IMEC dotyczące fotowoltaiki, skupiają się na znajdowaniu technik, które obniżą koszta produkcji a tym  samym ognie słonecznych. Przez ostatnie 25 lat zrobiliśmy wiele ekspertyz krzemowych ogniw słonecznych. Skutecznie korzystamy z tej wiedzy w naszych badaniach nad TPV co skutkowało znacznym poprawieniem wydajności i obniżeniem kosztów technologii TPV"

http://www2.imec.be

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl