IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych - PRZEMYSŁ - OGNIWA SŁONECZNE - CIEPŁO - IMEC - OGRZEWANIE - PV - TPV - OGNIWA TERMO-FOTOWOLTAICZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych

IMEC znacznie zmniejsza koszt produkcji  bazujących na germanie ogniw termo-fotowoltaicznych
źródło: www2.imec.be

Naukowcy z IMEC zaprezentowali udoskonalony proces technologiczny wytwarzania bazujących na germanie  komórek termo-fotowoltaicznych (TVP) W praktyce skutkuje znaczną redukcją koszt takiej komórki i może być kolejnym krokiem do stworzenia aplikacji termo-fotowoltaicznych o zastosowaniach konsumenckich.

Termo-fotowoltaiczne  komórki konwertują promieniowanie cieplne ze źródeł o temperaturze niższej niż temperatura słońca, idealnie nadają się również do wykorzystania w przemyśle np do generowania energii elektrycznej z ciepła uwalnianego w procesach produkcyjnych np szkła czy stali. Zastosowanie TPV upatruje się również w krajowych systemach grzewczych.

Dotychczasowo duża złożoność pełnego systemu TPV i stosunkowo wysokie koszty komórek nie wpływała pozytywnie na praktyczne instalacje. Nowo powstały proces produkcyjny jest ważnym krokiem do otwarcia obiecującego potencjału rynkowego TPV.

Jef Poortmans, Dyrektor fotowoltaiki w IMEC:

"Badania IMEC dotyczące fotowoltaiki, skupiają się na znajdowaniu technik, które obniżą koszta produkcji a tym  samym ognie słonecznych. Przez ostatnie 25 lat zrobiliśmy wiele ekspertyz krzemowych ogniw słonecznych. Skutecznie korzystamy z tej wiedzy w naszych badaniach nad TPV co skutkowało znacznym poprawieniem wydajności i obniżeniem kosztów technologii TPV"

http://www2.imec.be

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl