Linaro dostosuje Linuxa do nowych urządzeń bazujących na ARM - IBM - TELEFON - TEXAS INSTRUMENTS - SAMSUNG ELECTRONICS - LINUX - LINARO - ARM HOLDINGS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Linaro dostosuje Linuxa do nowych urządzeń bazujących na ARM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Linaro dostosuje Linuxa do nowych urządzeń bazujących na ARM

Linaro dostosuje Linuxa do nowych urządzeń bazujących na ARM
źródło: www.Linaro.org

Nowa spółka zajmująca się inżynierią oprogramowania o nazwie Linaro została założona przez sześciu głównych producentów chipów włącznie z: IBM, ARM Holdings, Texas Instruments, Samsung Electronics. Ma ona na celu poprawę dystrybucji Linuxa, aby można było go używać w takich urządzeniach jak telefony, netbooki, tablety i telewizory.

Celem spółki jest stworzenie programistom open-source narzędzi pracy, potrzebnych aby przyspieszyć i uprościć w celu stworzenia dystrybucji Linuxa dla urządzeń mobilnych bazujących na ARM'ach system-on-a-chip (SoC). Założyciele mówią, że będą wydawali narzędzia i dodatkowe oprogramowanie dla jednostek bazujących na różnych wariantach SoC ARM'ów.

Pozostałe dwie firmy tworzące Linaro (ST-Ericsson i Freescale Semiconductor) założyły fundację non-profit i zapraszają do współdziałania inne firmy. Same do tej pory wyłożyły już dziesiątki milionów dolarów aby wspierać projekt.

Pierwsze informacje o Linaro pojawiły się targach Computex w Taipei na Tajwanie 3 czerwca br.

Więcej informacji: www.linaro.org

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl