Nowa firma Joule Biotechnologies, Inc. opracowała alternatywne rozwiązanie produkcji płynnych paliw do czego wykorzystywane miałoby być światło słoneczne. Polegałoby to na bezpośredniej konwersji CO2 w płynną energię (paliwo słoneczne).
Ten przyjazny środowisku system nie wymaga gruntów rolnych czy świeżej wody i jest w stanie wytworzyć ponad 20 tys. galonów odnawialnego etanolu lub węglowodorów na hektar powierzchni rocznie.
Bill Sims, prezes i dyrektor generalny Joule Biotechnologies twierdzi: 'Nie ma żadnych wątpliwości, że odnawialne paliwa są teraz niezmiernie ważne, z obu, ekonomicznego i środowiskowego powodu. Chociaż zostało już zbadanych wiele nowych rozwiązań, to żadne z nich nie było w stanie ograniczeń wynikających z dużych kosztów produkcji, obciążeń środowiskowych czy słabej efektywności".
Dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanej fotosyntezy organizmów, polegającej na przyspieszeniu konwersji dwutlenku węgla (CO2) możliwa stała się produkcja paliw płynnych. System wspomaga proces przechwytywania światła słonecznego niezbędnego do produkcji paliwa słonecznego.
Proces Joule'a: tworzenie płynnej energii (SolarFuel) przy uzyciu światłą.
Tak wytworzona energia jest do 100 razy bardziej gęsta, niż ta jaką magazynujemy w tradycyjnych bateriach i może być z łatwością przechowywana bez jej utraty w czasie. Pierwszy produkt "SolarEthanol" będzie gotowy jeszcze w tym roku do użytku komercyjnego. Pokazano również projekty produkcji paliwa opartego na węglowodorach, które może pojawić się już w 2011 r.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |