Farnell, szybki i niezawodny dystrybutor produktów i technologii do projektowania, konserwacji i naprawy systemów przemysłowych i elektronicznych oferuje klientom możliwość zamówienia niewielkiego, szybkiego i uniwersalnego komputera jednopłytkowego Raspberry Pi Pico 2.
Najnowszy produkt od Raspberry Pi ma takie same wymiary jak oryginalny model Pico, oferując jednocześnie większą wydajność zapewnianą przez zupełnie nowy mikrokontroler RP2350 opracowany przez firmę Raspberry Pi.
W porównaniu z poprzednikiem, uznanym mikrokontrolerem RP2040 wprowadzonym na rynek w 2021 roku, RP2350 ma zegar systemowy 150 MHz (w porównaniu do 133 MHz), podwójne rdzenie Arm Cortex-M33 (w porównaniu z podwójnym rdzeniem Arm Cortex-M0+), podwójne rdzenie Hazard3 RISC-V, 520 KB pamięci SRAM (w porównaniu z 264 KB), wbudowaną pamięć OTP 8 KB z technologią przeciwbezpiecznikową, kompleksowy model zabezpieczeń oparty na Arm TrustZone for Cortex-M oraz znacznie ulepszoną wydajność energetyczną.
Raspberry Pi Pico 2 łączy RP2350 z wbudowaną pamięcią flash o pojemności 4 MB (w porównaniu z 2 MB w modelu Raspberry Pi Pico) w celu kodowania i przechowywania danych.
Eben Upton, CEO w Raspberry Pi powiedział: "Z ekscytacją wprowadzamy na rynek nasz mikrokontroler drugiej generacji, RP2350, oraz komputer jednopłytkowy Raspberry Pi Pico 2. Te produkty oferują wyższą wydajność, niższe zużycie energii oraz większe bezpieczeństwo, zapewniając naszym klientom, wśród których są entuzjaści i inżynierowie projektowi, niezrównaną platformę do eksperymentowania i innowacji. Z ciekawością czekamy na projekty i produkty, które opracują."
Simon Wade, Senior Global Product Manager, Single Board Computing, w firmie Farnell, powiedział: "Produkty Raspberry Pi są niezmiennie popularne wśród naszych klientów i jesteśmy przekonani, że w przypadku najnowszego produktu, Raspberry Pi Pico 2 będzie tak samo. Udoskonalone cechy zapewniają rzeczywistą zmianę w porównaniu z oryginalnym modelem Pico, a premiera tego innowacyjnego produktu to zapowiedź ekscytującego czasu dla entuzjastów na całym świecie."
Kluczowe funkcje zabezpieczeń RP2350 obejmują: Pamięć OTP do przechowywania klucza i konfiguracji rozruchu, wsparcie pamięci ROM w zakresie uwierzytelnienia programu rozruchowego na etapie 2 przy użyciu odcisku palca klucza publicznego w pamięci OTP oraz infrastrukturę systemową wspierającą Arm TrustZone for Cortex-M.
Zestaw urządzeń peryferyjnych RP2350 zawiera: 2 UART, 2 kontrolery SPI, 2 kontrolery I2C, 24 kanały PWM, kontroler USB 1.1 i PHY ze wsparciem hosta i urządzenia oraz 12 maszyn stanu PIO. Udoskonalony interfejs QSPI zapewnia dwa banki pamięci podręcznej, co znacznie zwiększa ilość trafień, a tym samym przepustowość, a także obsługuje pamięć flash i PSRAM, transfery seryjne, nieparzyste dzielniki zegara i translację adresów.
Podobnie jak w przypadku premiery poprzednika, modelu RP2040, przedstawiamy również szereg produktów innych firm opracowanych z myślą o wprowadzeniu na rynek modelu RP2350.
Źródło: Farnell
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |