Zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI™ - TERMOMETR - CZUJNIKI I SENSORY - CZUJNIK TEMPERATURY - OMEGA ENGINEERING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI™
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI™

Zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI™

Wielokrotnie nagradzane termometry zaciskowe marki Omega Engineering to pierwsze w swoim rodzaju czujniki, pozwalające na wysoką dokładność pomiaru temperatury płynu wewnątrz rur, bez konieczności wprowadzania sondy do środka rury.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, wprowadził do swoich magazynów najnowszą innowację z zakresu bezinwazyjnych pomiarów temperatury – zaciskowe termometry serii HANI™ firmy Omega Engineering.

Czujniki HANI są dostępne w sklepie Farnell i oferują klientom unikalną możliwość wykonywania pomiarów temperatury płynów wewnątrz rur, bez konieczności inwazyjnej instalacji czujnika. Niezrównana dokładność podczas pomiarów temperatury płynów wymagających wysokich standardów sanitarnych oraz w procesach przemysłowych sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do przemysłu spożywczego, systemów opieki, produkcji chemicznej i aplikacji farmaceutycznych.

Czas potrzebny na instalację nagradzanych termometrów zaciskowych HANI na metalowych rurach o średnicy od 1 do 4 cali to dosłownie sekundy. Czujnik zawiera nie tylko termometr, ale też pozwala mierzyć strumień ciepła, a to za sprawą specjalnego algorytmu, który umożliwia szybkie odczyty. Urządzenie redukuje przestoje i koszty instalacji oprzyrządowania. Czas pomiaru dla T63 (63% finalnej wartości odpowiedzi) to 5 sekund, a dla T90 wynosi 10 sekund. Dzięki temu czujniki te cechują się wysoką dokładnością przy montażu na metalowych rurach, osiągając precyzję na poziomie ±0,5 °C w aplikacjach sanitarnych oraz od ±0,5 °C do ±1,0 °C w instalacjach przemysłowych.

Omawiane czujniki są zgodne ze standardem Layer N, dzięki czemu można je bezproblemowo podłączyć do innych elementów inteligentnych systemów monitoringu i sterowania z ekosystemu opracowanego przez firmę Omega. Czujniki HANI podają na wyjściu sygnał pętli prądowej 4…20 mA i mogą być podłączane za pomocą kabla ze złączem M12 do dowolnego, standardowego urządzenia.

Mike King, Global Product Segment Leader - Sensors w firmie Farnell powiedział: „Omega Engineering to rynkowy lider w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów na potrzeby sterowania i pomiarów w przemyśle. Seria termometrów zaciskowych HANI™ nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Bardzo się cieszymy, że możemy wprowadzić pełny wybór zaawansowanych technologicznie produktów marki Omega i oferować je naszym klientom.”

„Termometry HANI to prawdziwie unikalne rozwiązanie. Mogą być montowane w przeciągu sekund, tak jak powierzchniowe czujniki, ale oferują przy tym parametry typowe dla czujników, których instalacja jest inwazyjna. Klienci nie muszą się martwić o głębokość zanurzenia sondy, kompatybilność materiałową, korozję czy ryzyko zanieczyszczenia. Jednocześnie skorzystają ze zmniejszonych kosztów instalacji i zmaksymalizowanego czasu sprawnej pracy podczas pomiarów płynów stosowanych w krytycznie ważnych procesach.”

Termometr HANI™ montuje się tak jak czujnik powierzchniowy, ale pozwala na uzyskanie wyników pomiarów, jakby pracował wewnątrz rur. Instalacja lub przeniesienie miejsca montażu sondy czujnika inwazyjnego może być kosztowna i czasochłonna. Dzięki HANI klienci nie muszą się martwić o głębokość zanurzenia, kompatybilność materiałową, korozję czy ryzyko zanieczyszczenia. Nie ma też obaw o utratę dokładności, więc jest to prawdziwie optymalne rozwiązanie.” – powiedział Ahmar Bajwa, Director Product Management, Temperature Products w firmie Omega Engineering.

Omega Engineering to część grupy Spectris Plc i uznany producent innowacyjnych rozwiązań. W swojej ofercie ma ponad 100 tysięcy najwyższej klasy produktów, przeznaczonych do przeprowadzania pomiarów i sterowania temperaturą, wilgotnością, ciśnieniem, naprężeniami, siłami, przepływem, poziomami, współczynnikiem pH i przewodnością. Ponadto Omega dostarcza klientom kompletną rodzinę systemów akwizycji danych, ogrzewania elektrycznego i produktów tworzonych na zamówienie.

Czujniki temperatury HANI™ Clamp-On firmy Omega Engineering są już teraz dostępne z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl