SEP: Ważność świadectw kwalifikacyjnych ma zostać wydłużona do końca roku - STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH - EGZAMIN - UPRAWNIENIA ELEKTRYCZNE - ŚWIADECTWA KWALIFIKACYJNE - KORONAWIRUS - CORONAVIRUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności SEP: Ważność świadectw kwalifikacyjnych ma zostać wydłużona do końca roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

SEP: Ważność świadectw kwalifikacyjnych ma zostać wydłużona do końca roku

SEP: Ważność świadectw kwalifikacyjnych ma zostać wydłużona do końca roku

Komunikat SEP dla osób, którym ważność świadectw kwalifikacyjnych upływa w okresie od 1 marca do 30 czerwca 2020 r.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich poinformowało, że chociaż struktury SEP były gotowe do zdalnego przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych to taka propozycja nie zyskała uznania ustawodawcy. Zgodnie z procedowanym projektem ustawy świadectwa, które tracą ważność w czasie obowiązującego stanu epidemii stanu, zachowają ważność do dnia 31 grudnia 2020 r. Zmiana przepisów ma być poddana głosowaniu w Sejmie w najbliższy piątek 27 marca 2020 r.

Poniżej pełna treść komunikatu:

"W nawiązaniu do licznych zapytań kierowanych do komisji kwalifikacyjnych działających przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich uprzejmie informujemy, że nasze środowisko zwróciło się w ostatnich dwóch tygodniach do Urzędu Regulacji Energetyki z prośbą o umożliwienie przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych, na szczególnych zasadach z uwzględnieniem mobilnej formy.

Nasz projekt w kontekście ograniczeń wynikających z ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, a także ogłoszonym w dniu 20 marca 2020 r. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wydawał się bardzo dobrym rozwiązaniem. Stowarzyszenie, a także większość lokalnych struktur organizacyjnych, w których powołane są komisje kwalifikacyjne przygotowane było do przeprowadzenia zdalnej formy egzaminu.

Mimo prowadzenia rozmów, w tym kierunku, w dniu 21 marca 2020 r. w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, zaproponowano inne rozwiązanie legislacyjne polegające na przedłużeniu termin ważności świadectw kwalifikacyjnych, które utraciły lub utracą ważność w okresie od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 30 czerwca 2020 r. W projekcie ustawy zaproponowano, iż termin ważności tych świadectw wydłuża się do dnia 31 grudnia 2020 r. Natomiast świadectwa kwalifikacyjne wydane w okresie, o którym powyżej i wcześniej, zachowują ważność zgodnie z dotychczasowymi przepisami.

Wobec powyższego, należy wstrzymać się z udzieleniem wiążącej odpowiedzi o możliwość uzyskania potwierdzeń kwalifikacji do czasu uchwalenia ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych. Prawdopodobny termin jej uchwalenia przez Sejm RP to najbliższy piątek, to jest 27 marca 2020 r. Jej wejście w życie po procedurze w Senacie i podpisie Prezydenta RP zostanie odnotowane na naszej stronie internetowej, z podaniem finalnej wersji przepisu oraz wskazówkami postępowania dla komisji kwalifikacyjnych działających przy SEP."

Źródło: SEP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Stowarzyszenie Elektryków Polskich
ul. Świętokrzyska 14, Warszawa
tel.  +48 22 5564-302
fax.  +48 22 5564-301
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl