Bezkontaktowe urządzenia AMETEK Land do monitorowania i analizy temperatury pracowników wracających do biur - SYSTEM MONITOROWANIA - FARNELL - POMIAR TEMPERATURY - KORONAWIRUS - COVID-19 - AMETEK LAND - VIRALERT 3 - HUMAN BODY TEMPERATURE MEASUREMENT SYSTEM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezkontaktowe urządzenia AMETEK Land do monitorowania i analizy temperatury pracowników wracających do biur
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezkontaktowe urządzenia AMETEK Land do monitorowania i analizy temperatury pracowników wracających do biur

Bezkontaktowe urządzenia AMETEK Land do monitorowania i analizy temperatury pracowników wracających do biur
fot. Farnell powiększa wybór produktów bezpieczeństwa i utrzymania higieny dzięki nowej umowie z AMETEK Land

Nowy system pomiaru temperatury ciała człowieka VIRALERT 3 firmy AMETEK Lan.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ma przyjemność ogłosić nowe porozumienie z firmą AMETEK Land, światowym liderem w zakresie produkcji systemów monitorowania i analizatorów, służących do bezkontaktowych pomiarów temperatury z użyciem podczerwieni. Nowa umowa poszerza asortyment Farnell z kategorii bezpieczeństwa, higieny i umożliwiających powrót do pracy. W ofercie znalazły się m.in. nowe systemy monitorowania temperatury skóry człowieka VIRALERT 3 od AMETEK Land.

System VIRALERT 3 korzysta z kamer termicznych i pracujących w zakresie światła widzialnego, by dostarczać odczyty pomiarów temperatury i mechanizm rozpoznawania twarzy, przy jednoczesnym zachowaniu wymogów odnośnie kwestii dystansowania społecznego. System skanuje osobę przez około dwie sekundy, co wystarcza do zapewnienia płynnego monitorowania osób wchodzących do budynków oraz minimalizuje czas oczekiwania w kolejkach, który mógłby zwiększać ryzyko zarażenia osób stojących w pobliżu. Automatycznie wykonywane pomiary i zapisywanie ich wyników eliminuje możliwość popełnienia błędów przez człowieka w procesie skanowania.

AMETEK Land najpierw opatentowała system do użycia w służbie zdrowia i w zastosowaniach medycznych w 2003 roku, używając nazwy HBTMS - system pomiaru temperatury ciała ludzkiego (Human Body Temperature Measurement System) i miało to miejsce w odpowiedzi na pojawienie się wirusa SARS. System został następnie zmodernizowany w 2010 roku i zmienił nazwę na VIRALERT pierwszej generacji. Nowy VIRALERT 3 został wprowadzony w związku z pandemią COVID-19.

System VIRALERT 3 oferuje użytkownikom wiele innowacyjnych cech, a wśród nich:

  • Bezpieczne monitorowanie ludzi – Błyskawiczne, dokładne, nieinwazyjne badanie z użyciem podczerwieni, prowadzone z bezpiecznej odległości, bez spowalniania przepływu pieszych. Automatyczne wizualne i dźwiękowe alarmy ostrzegają użytkowników, gdy zajdzie taka potrzeba.
  • Łatwość użycia – System VIRALERT 3 działa od razu po wyjęciu z pudełka, a bezpłatne oprogramowanie jest obsługiwane przez intuicyjny interfejs.
  • Wysokiej rozdzielczości kamera – Precyzyjna kamera o dużej rozdzielczości łączy się z lokalnym komputerem, umożliwiając automatyczne wykrywanie twarzy i odczyty temperatury pojedynczych ludzi. Obrazy w świetle widzialnym pochodzą z kolorowego czujnika CMOS i są wyświetlane z rozdzielczością 1,2 megapiksela (1280 x 960) przy 5 klatkach na sekundę. Natomiast obrazy termiczne obejmują zakres temperatury od 30 °C do 45 °C dla kąta widzenia 39° x 31° i przy maksymalnie 9 klatkach na sekundę.
  • Intuicyjne oprogramowanie – Wspiera ciągłe obrazowanie termiczne oraz w świetle widzialnym – na żywo. Podwyższone temperatury są wyświetlane na czerwono i sygnalizowane dodatkowo graficznymi i dźwiękowymi alarmami.
  • Wysoce dokładne pomiary – System VIRALERT 3 został opracowany przez wiodących na świecie ekspertów od monitorowania temperatury i zapewnia dokładność na poziomie ±0.5 °C w odległości 1 m od badanego obiektu.
  • Referencyjne źródło ciepła – Niewielkie i łatwe w instalacji urządzenie do kalibracji, eliminuje podstawową przyczynę błędów pomiaru. Źródło to montowane jest na tej samej platformie, co zintegrowany system obrazowania termicznego, tworząc kompaktowy zespół, przystosowany do montażu na ścianie.

System VIRALERT 3 jest również zgodny z wymaganiami amerykańskiej organizacji FDA w odniesieniu do badań temperatury oraz wpasowuje się w zalecenia ustawy National Defence Authorization Act (NDAA).

System VIRALERT jest tak uniwersalny, że sprawdza się w większości środowisk. Może być wyposażony w różne uchwyty montażowe – klamry, statywy oraz przeznaczone do przyczepienia do powierzchni płaskich. Uchwyty te są również dostępne w sklepie Farnell.

James McGregor, Global Head of Test, Tool and Production Supplies, Farnell, mówi: „Naszym celem jest oferowanie klientom najlepszego wyboru produktów, wytwarzanych przez wiodących na świecie producentów. Dodanie do naszej oferty asortymentu AMETEK Land pozwala nam zapewniać ciągłe wsparcie klientów w czasach, gdy poszukują oni sposobów na powrót do biur, tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Farnell oferuje bogaty wybór produktów niezbędnych podczas powrotu do pracy, dostępnych w magazynach z możliwością szybkiej wysyłki do klientów z całego świata.”

Produkty AMETEK Land są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl